درامد دلاری از نرم افزار SPEED TREE

توضیحات آموزش

 

کسب درامد ارزی از طریق فروش مدل:

بیشتر افراد فعال در حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، همواره برای درک بهتر کارفرما از محیط به مرحله پست پروداکشن کار خود، اهمیت زیادی می‌دهند. درواقع آن‌ها با بهره‌گیری از انواع مدل‌های مختلف، بسته به سطح فرهنگ، جامعه، آداب‌ورسوم ان منطقه و از همه مهم‌تر بسته به نیازهای کارفرما در جهت پرزنت بهتر پروژه خود همواره تلاش می‌کنند. ازاین‌رو بسیاری از شبیه‌سازان و طراحان، شروع به طراحی آبجکت های سه‌بعدی، متریال، تکسچر و بسیاری موارد دیگر کردند تا علاوه بر سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه‌ها، از این طریق درامدهای ارزی بسیار خوبی کسب کنند.
امروزه وب‌سایت‌های مختلفی در این راستا در تلاش هستند، یکی از این وب‌سایت‌ها، وب‌سایت تری دی اسکای است که با بهره‌گیری از متخصصان و طراحان بسیار حرفه‌ای از سرتاسر جهان، بستری بسیار حرفه‌ای برای خریداران و فروشندگان مدل‌ها و آبجکت ها فراهم نموده است. در این فیلم آموزشی رایگان از آموزش دیجیتال مارکتینگ به نحوه پرزنت و فروش مدل‌ها در این وب‌سایت می‌پردازیم تا بتوانید، به‌راحتی مدل‌های خود را برای فروش در این وب‌سایت قرار دهید و درامدهای ارزی قابل‌توجهی از این طریق کسب نمایید.

درامد دلاری از اسپیدتری:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید این مدل، یکی از مدل‌هایی است که ما در طی پکیج متریال مسترینگ به‌طور کامل، روند مدل‌سازی آن را از صفرتا صد پیش بردیم. درواقع مدل، درخت نخلی است که با جزییات بسیار خوب و باکیفیت عالی مدل‌سازی شد و تکنیک‌های بسیار خوبی در طی این پروسه به‌کاربرده شد. با دقت بیشتر مشاهده می‌کنید، چه تعداد پلیگان در این مدل به‌کاررفته است و تمامی نکات مربوط به نحوه بهینه‌سازی آن‌ها، همچنین اینکه چطور تکسچرهای باکیفیت PBR به این مدل نسبت دهیم، تماماً در پکیج آموزش داده‌شده است. با دقت بیشتر مشاهده می‌کنید حتی یک انیمیشن باد به مدل نسبت داده‌شده است، شما عزیزان می‌توانید این انیمیشن باد را تغییر دهید و حتی میزان نوسانات آن را کم‌وزیاد کنید تا درنهایت به انیمیشن مدنظر خود برای حرکت درختان دست‌یابید. همان‌طور که اشاره شد نحوه کار با این نرم‌افزار جذاب و پرکاربرد و همچنین اینکه چطور و با استفاده از چه تکنیکی این مدل از درخت مدل‌سازی شده است، در پکیج کامل توضیح دادیم؛ اما در این فیلم آموزشی از آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ، به نحوه کسب درامد دلاری از این نرم‌افزار می‌پردازیم؛ زیرا در تیزر این پکیج نیز ما یکی از روش‌های رسیدن به درامد دلاری را در استفاده از این نرم‌افزار عنوان کردیم. همچنین در ادامه به شما نشان خواهیم داد، عزیزانی که با استفاده از پکیج این مدل‌ها را طراحی و در وب‌سایت‌ها به فروش رساندند، به چه نحو آن‌ها را عرضه می‌کنند.
درواقع زمانی که ما پکیج متریال مسترینگ را ارائه نمودیم، در ابتدا به‌جرئت ادعا کردیم که تقریباً تمام صفحات درختان وب‌سایت 3D Sky، دقیقاً مدل‌هایی است که ما در پکیج به آموزش و مدل‌سازی آن‌ها پرداخته بودیم. این مسئله باعث افتخار بنده بود، زیرا کاربران پکیج واقعاً درختان بسیار خوبی را با استفاده از آموزش‌ها مدل کردند، حتی در بعضی مواقع همین مدل‌ها را از نو، مدل و در سایت عرضه کردند. در این قسمت از آموزش Digital Marketing به وب‌سایت 3dsky مراجعه می‌کنیم همچنین در کنار این آموزش رایگان، بنده این سربرگ و متن را برای شما عزیزان در وب‌سایت ویویدویژوال قراردادم تا در صورت تمایل، متن را تایپ کنید و وارد این قسمت Rules of admission3d models شوید. این قسمت درواقع، قوانین مدل‌های سه‌بعدی شماست تا چنانچه قصد اشتراک گداری فایل‌های خود را در این سایت دارید، بر اساس این متن این موضوعات را رعایت کنید؛ به‌عنوان‌مثال حجم فایل به چه میزان باشد، چه نوع فایلی باشد، متریال های آن به چه صورت باشد، از چه نوع موتور رندر استفاده شود و… . در این متن، همه این موارد و ویژگی‌ها به‌طور کامل توضیح داده‌شده و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را مشاهده و ریجستر کنید. البته لازم به ذکر است شما در این بخش، حتماً نیاز به یک حساب دلاری دارید، حتی بازهم جای نگرانی راجع به این موضوع نیست، ما در رابطه با تریک های آن در پکیج متریال مسترینگ به‌طور کامل صحبت نمودیم. در حقیقت هدف ما از این آموزش رایگان این موضوع است که شما با خیالی آسوده مشاهده نمایی، د چگونه دوستانتان توانسته‌اند مدل‌های بسیار زیبایی را طراحی و مدل‌سازی کنند و به‌راحتی و با قیمت بسیار خوب به فروش برسانند.

آشنایی با روند پرزنت مدل در 3dsky:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این قسمت راجع به مدلی قرار است آپلود شود، توضیح داده‌شده است که به چه صورت باشد. همچنین این تیک سبزرنگ، نمایانگر انست که Preview آن باید به این صورت ارائه شود؛ سپس در ادامه چند نمونه از حالت‌های مختلف که مورد تائید وب‌سایت 3dsky نیست ذکرشده است (به‌عنوان‌مثال تصویر مدل از پشت باشد، سایز مدل بسیار کوچک باشد، بیت مپ های آن Missing باشد و…)؛ اما نکته‌ی حائز اهمیت در انتهای این بخش قسمتی به نام Use Our rendering studio است. درواقع این قسمت با در اختیار قرار دادن یک فایل مکس به شما، از شما می‌خواهد بعد از باز کردن این فایل خام، درختی که مدل کردید (حال به‌صورت Fbx است یا Opg) را در این فضا Export نمایید و سپس در فضای رندرینگ خود، می‌توانید به‌صورت کامل آن را رندر کنید.
درواقع شما می‌توانید به حالت‌های خیلی مختلف، استودیوهای خود را بسازید. حال اینکه به چه صورت می‌توان استودیوها را رندر کرد، بحث جدایی دارد و در پکیج‌ها و حتی آموزش‌های رایگان سایت ویویدویژوال کامل به این موضوع پرداخته‌شده است.

نحوه مدل‌سازی درخت برای پرزنت در وب‌سایت 3dsky:

در ادامه این آموزش رایگان جذاب از دیجیتال مارکتینگ، بنده قصد دارم روند انجام این کار را با یک نمونه بسیار ساده به شما عزیزان آموزش دهم. درواقع شما می‌توانید درخت خود را، داخل این فایل خام قرار دهید سپس یک Preview خوب از آن تهیه کنید. با باز کردن نرم‌افزار تری دی مکس، انجین خود را روی کرونا قرار دهید (البته هیچ فرقی نمی‌کند از ویری یا کرونا استفاده کنید.) سپس از قسمت Scripting، همان‌طور که میدانید یک اسکریپت برای خود نرم‌افزار Speedtree وجود دارد، می‌توان از طریق آن، تمام مدل‌هایی که با اسپیدتری ساخته‌شده است را به‌راحتی وارد نرم‌افزار کرد. درواقع به‌بیان‌دیگر از محلی که اسپیدتری نصب‌شده است، یک اسکریپتی وجود دارد که قابل‌نصب روی نرم‌افزارهای مختلف مانند تری دی مکس، بلندر، سینما فوردی، مایا و هوندایی است. با انتخاب تری دی مکس و باز کردن این اسکریپت، در قسمت سمت راست یک قسمت به نام SpeedTree Importer ظاهر می‌شود و از شما این سؤال پرسیده می‌شود که به چه صورت، قصد دارید آن را Import نمایید. گزینه Import for Corona را انتخاب و در پنجره بازشده، مدلی که از قبل ساخته‌ایم را برمی‌گزینیم؛ مشاهده می‌کنید فایل‌هایی که با اسپیدتری ذخیره کردید، با فرمت stmat ذخیره‌شده‌اند. درواقع زمانی که با این اسکریپت کار می‌کنید، فایل‌ها را شناسایی کرده و شما می‌توانید بعدها به‌صورت جداگانه این فایل‌ها را به‌صورت Fbx ذخیره کنید. اینک با انتخاب یکی از آن‌ها، مشاهده می‌کنید مدل در صحنه با چه جزئیات و کیفیت خوبی ساخته و وارد شد. حال می‌توان پنجره متریال را باز و با گرفتن متریال این درخت، مشاهده کرد متریال آن به چه صورت است. مشاهده می‌کنید در پنجره متریال، به‌صورت کامل متریال کرونا برای شما بازشده و به‌صورت خودکار این متریال در اختیار قرار می‌گیرد. درواقع انواع و اقسام متر یال‌هایی که به کار برده شده، به‌راحتی نمایش داده می‌شود و دیگر نیازی نیست، شما آن را متریال سازی کنید.
حال در این مرحله از آموزش دیجیتال مارکتینگ، قصد داریم این درخت را آماده پرزنت در سایت کنیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید وقت بیشتری برای این مرحله اختصاص دهید و یک استودیوی شخصی بسازید؛ اما در این فیلم آموزشی به دلیل کمبود وقت، یک حالت بسیار معمولی برای مدل در نظر می‌گیریم؛ به‌عنوان‌مثال با کمی Fillet کردن، مدل را Extrude می‌دهیم؛ سپس این درخت را در وسط مرکز قرار داده و یک Shell به آن نسبت می‌دهیم. همچنین می‌توان در پنجره متریال یک متریال برای مدل ساخت. اینک تنها کافی است به آن کمی رفلکت نسبت دهیم (Glossiness:0.75). همچنین می‌توان با نسبت دادن انواع و اقسام نور به مدل، جلوه جالبی ایجاد کرد. به‌عنوان‌مثال با استفاده از یک سری از نورهای PLANE، تنظیمات آن‌ها را نیز انجام داد سپس در این مرحله، یک دوربین از نوع دوربین کرونا در نظر گرفت. دقت نمایید به دلیل اینکه فایلی که قرار است تهیه شود، بایستی مربع باشد، Image Aspect را حتماً روی یک قرار دهید. همچنین چنانچه قصد ارائه بهتر مدل را داشته باشید، می‌توانید از اسکریپت‌های دیگر نیز استفاده کنید تا حس و حال بهتری در مدل ایجاد شود. پیشنهاد می‌شود از اسکریپت Composite Image Compe helper استفاده نمایید تا حالت بهتری از دوربین داشته باشید. حتی می‌توانید درخت را بچرخانید و در حالت‌های مختلفی که مدنظر دارید، آن را قرار دهید. همان‌طور که میدانید می‌توانید چند شات از زوایای مختلف، تهیه کنید تا کار جذاب‌تر جلوه دهد. در این مرحله بنده یک رندر گرفته تا مشاهده کنیم، مدل در این مرحله به چه صورت شده است. بعد از گرفتن تست رندر، می‌توان شدت نورها را کم‌وزیاد کرد. توصیه می‌کنم روی تنظیمات مرحله رندر، وقت بیشتری اختصاص دهید تا به نتیجه ایدئال‌تری دست‌یابید. حتی می‌توانید با زوم کردن در جزئیات این درخت، از مدل در رندرهای استودیوی خود استفاده کنید.

بررسی چند نمونه از مدل‌های طراحی‌شده 3dsky توسط هنرجویان ویویدویژوال

در ادامه به بررسی چند نمونه از مدل‌هایی که بچه‌ها با استفاده از آموزش‌های پکیج متریال مسترینگ طراحی کردند، می‌پردازیم. با مراجعه به بخش Models و انتخاب قسمت Tree، تمام درختان طراحی‌شده به شما نمایش داده می‌شود. همین‌طور مدل‌هایی که با استفاده از پکیج طراحی و پرزنت شده به‌راحتی حتی برای شما بعد از دیدن این آموزش، قابل‌تشخیص است. مشاهده می‌کنید کاربران عزیز ما، به‌راحتی مدل‌های مختلفی از این درخت و سایر درختانی که در پکیج آموزش داده‌شده است را با قیمت‌های خوبی در این وب‌سایت، پرزنت و به مدنظر فروش قرار داده‌اند. لازم به ذکر است این وب‌سایت تنها یکی از صدها وب‌سایت‌هایی است که می‌توان با اشتراک‌گذاری مدل خود، به درامد دلاری رسید. درواقع سایت‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید مدل‌های مختلف خود را به اشتراک گذاشته و از هرکدام، درامدهای خاص خود را داشته باشید. درواقع هدف بنده از این آموزش این بود: صحبتی که ما راجع به پکیج متریال مسترینگ داشتیم و ادعا کردیم که می‌توانید به درامدهای دلاری بسیار خوبی دست‌یابید را به شما اثبات کنم، همچنین به شما بار دیگر این موضوع را بازگو کنم که
خیلی راحت می‌توانید بعد از دیدن آموزش‌ها و خرج کردن کمی خلاقیت، درامد خوبی از این طریق به دست آورید.

3DMODEL DOWNLOAD

 VIVIDVISUAL 

Speedtree Site

 

دوره کوچینگ معماری(Aci)

2,250,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید