نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت کتابخانه

ساده‌ترین تعریف از کتابخانه را می‌توان، مجموعه از کتاب دانست. اولین ساختمان کتابخانه در معابد و کاخ‌های سلطنتی پادشاهان به‌منظور ایجاد منابع مذهبی، اسطوره‌ها و نگه‌داری از پرونده‌های دولتی ساخته‌شده بود. به‌تدریج با افزایش سطح سواد انسان و پیشرفت فرهنگ کتاب‌خوانی، استفاده از کتابخانه امری ضروری برای جمع‌آوری کتب تلقی گشت. از طرفی عده‌ی زیادی از کتابخانه به‌عنوان عنصری دکوراتیو، در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند تا جایی که این ابزار به عضوی جدای ناپذیر در خانه‌ها تبدیل‌شده است. امروزه انواع کتابخانه‌ها در دودسته دیواری و پایه‌دار و در سبک‌های کلاسیک، مدرن و فانتزی طبقه‌بندی می‌شوند که در اشکال هندسی مختلفی مانند و جنس‌های متعددی از قبیل چوب طبیعی،Mdf، چوب مصنوعی،pvc، فلزی ساخته می‌شوند.
به‌طورکلی در فرایند مدلینگ بیشترین عامل تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی، برنامه‌ریزی فضاهاست که منوط به تعریف الگوی گردش، برنامه‌ریزی برای چیدمان مبلمان و قرار دادن تجهیزات است. استفاده از مدل‌های سه‌بعدی سبب توجه بیشتر به موضوع و هدف، تخمین دقیق‌تری از هزینه پروژه، کنترل بهتر زمان و زیباسازی فضاها، بافت‌ها و مبلمان می‌شود. طراحان داخلی با استفاده از آبجکت کتابخانه و کتاب ایده‌های جالبی مانند تعبیه کتابخانه به‌عنوان متریال تزیین یراق‌آلات تخت، استفاده از کتابخانه‌های کوچک به‌عنوان تزئین طاقچه، استفاده از سبک‌های مدرن کتابخانه به‌عنوان یک افزودنی خوب به مینی بار و… در طراحی دکوراسیون داخلی و تزئین فضا پیاده می‌کنند. برای داشتن یک فضای زیبا از فضای داخلی پروژه، تنها استفاده از کتاب و کتابخانه کافی نیست؛ معماران و طراحان با استفاده از قدرت تخیل خود و با استفاده از سایه‌ها و عناصر مختلف تزئینی، مانند شمع‌ها و… یک ترکیب منحصربه‌فرد در کتابخانه ایجاد می‌کنند. شما نیز به‌منظور قرار دادن مدل سه‌بعدی کتابخانه در پروژه‌های خود می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت ویویدویژوال، در صفحه دانلود آبجکت رایگان، با دانلود آبجکت کتابخانه مجموعه‌ای عظیم از این مدل سه‌بعدی به‌صورت حرفه‌ای به همراه متریال های مختلف باکیفیت مشاهده و در پروژه‌های خود بسته به کاربرد و محل قرارگیری آن و مهم‌تر از همه متناسب با ترجیحات کارفرما استفاده کنید. همچنین می‌توان با ترکیب چندرنگ روشن و تیره در طراحی کتابخانه، طرح‌های زیبا و جذابیت خاصی به فضا بیفزایید تا سبب متمایز به نظر رسیدن دیزاین داخلی طرحتان شود.

تعدادی از تصاویر آبجکت های کتابخانه

altobject altobject altobjectaltobject altobject altobject

نقش کتابخانه در معماری

امروزه باوجود فنّاوری و استفاده فراوان از گوشی‌های هوشمند و پررنگ شدن اهمیت فضای مجازی، یکی از راه‌های افزایش سطح مطالعه، افزودن یک کتابخانه خانگی به طراحی داخلی اتاق نشیمن، اتاق کار و اتاق‌خواب است؛ انجام این کار جلوه‌ی دل‌نشین و منحصربه‌فرد به فضا بخشیده و حس و حال بهتری به ارمغان می‌آورد. درواقع داشتن هارمونی رنگ مناسب، بهترین کمک و هدیه‌ای است که می‌توان به دکوراسیون کتابخانه داد، توجه به رنگ کتابخانه و داشتن هارمونی با سایر رنگ‌ها بسیار اهمیت داشته، زیرا هارمونی مناسب سبب ایجاد هماهنگی و نظم بخشیدن به طراحی داخلی منزل می‌شود. با درک درستی از کاربرد کتابخانه در معماری و اهمیت آن، کتابخانه‌های دکوراتیو در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شوند؛ گاه به‌منظور نظم بخشیدن به کتاب‌های موجود در اتاق، گاه در فضای پذیرایی به‌منظور قرار دادن مجسمه و لوازم دکوری در طبقات، در بسیاری از موارد حتی بسیاری از طراحان از فضای بی‌خاصیت زیر پله با خرج کمی هزینه و سلیقه، برای نصب کتابخانه و ایجاد زیبایی استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است در چیدمان کتاب‌های کتابخانه، استفاده از یک وسیله دکوراتیو مانند مجسمه، تندیس و گلدان‌های کوچک با القای حس طراوت و زنده‌بودن، نمای بسیار شیکی و فوق‌العاده به کتابخانه و محیط خانه می‌دهد. درنتیجه استفاده از کتابخانه، شلف، قفسه‌های دیواری تأثیر زیادی در دکوراسیون منزل شما دارد.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17