نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت لوازم آشپزخانه

آشپزخانه از دیرباز به‌عنوان محیطی برای طبخ غذا و حتی گرم کردن خانه مورداستفاده قرار می‌گرفت. با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی و اختصاص دادن فضایی خاص به آشپزخانه، این مکان امروزه به‌منظور طبخ و اماده‌سازی فضا استفاده می‌شود. امروزه برای اماده‌سازی و طبخ غذا وسایل و لوازمی ساخته شدند که به کمک آن‌ها، با سرعت بیشتر و روند سریع‌تری می‌توان غذا را آماده پختن و سرو کرد. انواع لوازم آشپزخانه در یک دسته‌بندی کلی شامل:

لوازم آشپزخانه (لوازم‌خانگی کوچک-لوازم‌خانگی اصلی-لوازم‌خانگی برقی)

ابزار آشپزی (شامل تمام ابزارآلاتی که به‌منظور اماده‌سازی و پخت استفاده می‌شود)

اثاثیه آشپزخانه (مبلمان به‌کاررفته مانند میز و صندلی ناهارخوری-صندلی، بوفه، چراغ، اکسسوری مانند گلدان، ساعت و…)

ظروف (ظروف پخت-ظروف حمل و نگهداری)

لوازم پذیرایی (ابزاری که برای سرو غذا استفاده می‌شوند مانند انواع بشقاب، قاشق، چنگال، لیوان، ظروف دردار دارای گرم‌کن و…)

لوازم نظافت (لوازمی که برای شستشو کلی آشپزخانه و تمامی ابزارآلات استفاده می‌شود مانند آب‌چکان‌ها، مواد ضدعفونی‌کننده، ابزارهای شستشو ظرف و سطوح)

آشپزخانه‌ها به‌عنوان پر رفت و آمدترین مکان‌ها، همچنین به‌عنوان مکانی که افراد تایم زیادی در آن مشغول به پخت‌وپز هستند، طراحی هوشمندانه‌تر و دقیق‌تری می‌طلبد. طراحی آشپزخانه دنیایی است از هزاران ایده، راهنمایی‌ها و نکات ریزودرشت؛ در حقیقت یک جریان به‌ظاهر بی‌پایان، از هزاران متخصص است. معماران در فرایند مدلینگ با استفاده از انواع مدل سه‌بعدی لوازم آشپزخانه و چیدمان مناسبی برای آن‌ها، سعی در ایجاد تم خاص بر اساس اصول دقیق و باسلیقه کارفرما و خواسته‌های وی، دکوراسیونی جذاب و منحصربه‌فرد طراحی می‌کنند. آن‌ها همواره با دقت به سبک دکوراسیون کلی فضا، از مبلمان، ظروف و سایر انواع لوازم آشپزخانه در میزان مناسبی استفاده کرده تا علاوه بر زیباسازی و ایجاد نظم در محیط، آشپزی و عملیات پذیرایی را آسان‌تر می‌کنند.

تعدادی از تصاویر آبجکت های لوازم آشپزخانه

altobject altobject altobjectaltobject altobject altobject

نقش لوازم آشپزخانه در معماری

همان‌طور که گفته شد آشپزخانه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین قسمت خانه، تأثیر مستقیمی بر فضای کلی خانه دارند؛ ازاین‌رو چیدمان و طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته به سبک کلی فضا، دکوراسیون آشپزخانه نیز بهتر است از آن پیروی کند تا هارمونی و تعادل زیبایی در فضا برقرار باشد. به‌طورکلی طراحی مؤثر این بخش مهم از فضا را با درک کاربرد لوازم آشپزخانه در معماری می‌توان در ترکیب چیدمان سطوح و عناصر، لوازم‌خانگی و جزئیات طراحی برای تشکیل فضای آشپزی دانست که استفاده آسان و سرگرم‌کننده برای آشپزی و معاشرت در آن، به‌راحتی با این لوازم و ابزارآلات فراهم می‌گردد.

 

ویویدویژوال

دانلود آبجکتهای سه بعدی

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17