نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت هالوژن

حتماً تاکنون لامپ‌های گرد کوچک موجود در سقف، به نام هالوژن‌ها یا لامپ کوارتز را دیده‌اید؛ این لامپ‌ها نوع پیشرفته لامپ‌های رشته‌ای هستند که با فناوری ال ای دی بکار رفته در آن‌ها، مصرف بسیار کمی دارند و بیشتر در نورپردازی‌ها با ترکیب نور آفتاب، مهتابی و طبیعی به کار می‌روند.

استفاده از این لامپ‌ها در رستوران‌ها، منازل مسکونی، هتل‌های اقامتی، کافه‌ها و… بسیار رواج پیداکرده است. این لامپ‌ها به‌خودی‌خود جنبه زیبایی و هنر را به فضا القا می‌کند، به همین منظور طراحان در سقف‌های کاذب و محیط‌هایی که زیبایی همواره مدنظر است، انحا را نصب می‌کنند. لازم به ذکر است این لامپ‌ها به‌صورت توکار در فضا نصب‌شده و علاوه بر تأمین روشنایی، به‌عنوان عنصری دکوراتیو نیز استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های جالب‌توجه این لامپ‌ها، ساطع کردن نورهای رنگی از سقف به فضا است؛ به همین دلیل بیشتر طراحان از در فرایند مدلینگ بیشتر از مدل سه‌بعدی هالوژن‌ها، به‌جای چراغ سقفی استفاده می‌کنند. حتی طراحان با استفاده از این لامپ‌ها، فضاهای باریک و تاریک را بزرگ‌تر و روشن‌تر از آنچه هست نمایش می‌دهند و به‌این‌ترتیب فضا را به‌طور کامل تغییر داده و جلوه‌ی نابی از فضا در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنند.

تعدادی از تصاویر آبجکت های هالوژن

altobject altobject altobjectaltobject altobject altobject

نقش هالوژن در معماری

با توجه به اهمیت موضوع نورپردازی و ایجاد روشنایی در دنیای امروزه، استفاده از لامپ‌های هالوژن و ال ای دی به‌منظور زیباسازی و برجسته کردن قسمتی از فضا، موردتوجه طراحان و معماران در بحث دکوراسیون و طراحی داخلی قرارگرفته است؛ درواقع استفاده از این لامپ‌ها نوعی فضا را لوکس نمایش می‌دهد. همچنین در بسیاری از مواقع طراحان با به‌کارگیری این لامپ‌ها در فروشگاه‌ها، برای تبلیغ محصولات علاوه بر جنبه نورپردازی استفاده می‌کنند. حتی در برخی موارد از انعکاس نور این لامپ‌ها روی کف‌پوش و دیواره‌ها، یک نورپردازی ایدئال با زیبایی بی‌نظیر در فضا به وجود می‌آورند.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17