دانلود آبجکت‌ها

مرتب سازی بر اساس

دانلود مدل سه بعدی (آبجکت) رایگان

مدل سه بعدی ( آبجکت ) های رایگان ( مدل سه بعدی ) ویوید ویژوال نیاز معماران و طراحانی که قصد دارند پروژه های کارفرما ها یا پروژه های دانشجویی انجام دهند برطرف میکند در سایت ویوید ویژوال قسمت مدل سه بعدی ( آبجکت ) های رایگان مدل سه بعدی ( آبجکت ) های سه بعدی بصورت خیلی دقیق دسته بندی و براحتی کاربر میتواند رایگان دانلود کند . مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها بصورت کلی برای نرم افزار تری دی مکس و موتور رندر های ویری و کرونا و یا نرم افزار لومیون مورد استفاده قرار میگیرد .این امکان است که مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها را در نرم افزار های دیگر معماری هم استفاده کنید که این آموزش انتقال مدل سه بعدی ( آبجکت ) های مکس به رویت از طریق اینسکیپ در سایت ویوید ویژوال داده شده .همه مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها از متریال ها و تکسچرها با کیفیت و رزولوشن بالا استفاده شده اند .امروزه با پیشرفت فناوری، استفاده از نرم‌افزارهای سه‌بعدی چون تری‌دی‌مکس در بین مهندسان معمار رواج یافته است. در این میان معماران و مهندسان گرامی برای سهولت در طراحی، به مدل سه بعدی ( آبجکت ) برای تری دی مکس و سایر نرم‌افزارهای سه‌بعدی نیازمند هستند. این نرم‌افزارها به مهندسان کمک می‌کنند تا طرح‌های خود را واقعی‌تر نشان دهند. طراحی با استفاده از نرم‌افزارهای سه‌بعدی در عین سهولت کار، ممکن است بسیار زمان‌بر باشد. طراحی و معماری فضا با این نرم‌افزارها نیازمند دقت و حوصله فراوانی است. رعایت تناسب، پیوستگی بین عناصر، هماهنگی بین اجزا و انتخاب رنگ اجزا از جمله نکاتی هستند که باید در مدلسازی رعایت شوند. یک معمار در زمان مدلسازی باید تمامی اجزای ریز و کوچک را با دقت خلق کند که این مساله بسیار زمان‌بر و حوصله‌بر است. بنابراین برای راحتی کار و طراحی هر چه دقیق‌تر و حرفه‌ای‎تر، معماران و مهندسان می‌توانند با دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) یا دانلود مدل سه بعدی، مدل خود را در زمان کوتاه‌تری هرچه واقعی‌تر طراحی کنند.

دسته بندی آبجکت ها (مدل سه بعدی ) ویویدویژوال برای دانلود

مدل سازی سه بعدی در معماری

مدل سازی سه بعدی در تعریف کلی به این معنا است که به ابزاری مثل رایانه یک فضای دیجیتالی را یا یک نسبت ویژه شبیه سازی یا بازسای کنید
در تعریف امروزی  مدلسازی سه بعدی  به معنی ساختن مدلی از یک جسم بی جان یا زنده است امروزه مدل های سه بعدی برای انمیشن سه بعدی – جلوه های ویژه سینمایی و بازی های کامیپوتری استفاده میشوند
این تکنولوژی جذاب بخصوص در رشته معماری درعصر جدید به انسان ها  کمک میکند که قبل از اینکه پروژه ای را در واقعیت خلق کند بتواند با مدل سازی سه بعدی از دید های مختلف پروژه را  به نمایش در بیاورد و در همه جزئیات و ابعاد آن را تجزیه و تحلیل کند و اصلاحاتی انجام دهد .

مدل سه بعدی ( آبجکت ) چیست؟

مدل سه بعدی ( آبجکت ) در لغت به معنای هدف،موضوع،مقصود، منظره، شیء، کالا، چیز است. در دنیای نرم‌افزارهای مهندسی معماری، مدل سه بعدی ( آبجکت ) (Object) یکی از مهم‌ترین ارکان طراحی است که موقعیت رفتاری انسان را در یک فضا نشان می‌دهد. مدل سه بعدی ( آبجکت )‌ها، نمونه‌های حجمی برای طراحی‌های معماری هستند. امروزه با پیشرفت نرم‌افزارهای سه‌بعدی و افزایش نیاز به طراحی‌های سه‌بعدی معماری، دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) از طریق سایت‌های مختلف معماری امکان‌پذیر است اما اگر به دنیال مدل سه بعدی ( آبجکت )‌های خاص و حرفه‌ای هستید بهتر است از سایت‌های معتبری مدل سه بعدی ( آبجکت )‌های موردنیاز خود را دانلود فرمایید.

اهمیت استفاده از مدل سه‌بعدی در طراحی چیست؟

امروزه معمارن و مهندسان برای ارائه بهتر طرح‌های خود از نرم‌افزارهای متعددی استفاده می‌کنند. مطمئنا برای واقعی‌تر نشان دادن طراحی‌ها نیاز است تا جزئیات محیط به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود تا طراحی‌های انجام شده هر چه واقعی‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد و نظر کارفرما را به خود جلب کند.به عنوان مثال فرض کنید آشپزخانه‌ای را طراحی کرده‌اید، طراحی آشپزخانه بدون نمایش جزئیات مطمئنا یک طرح خام و خشک را تحویل مشتری می‌دهد. شما باید از ماکروفر، یخچال، فریز، هود، ظرفشویی، ظروف، لوستر و … در مدل آشپزخانه خود بهره ببرید اما طراحی تک تک این‌ها بسیار زمان‌بر خواهد بود. اینجاست که شما نیاز به دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) پیدا می‌کنید.شما می‌توانید با صرف زمان کمتر، تعداد نامحدودی مدل سه بعدی ( آبجکت ) و مدل سه‌بعدی باکیفیت را که برای طراحی هر یک زمان زیادی صرف شده است را تهیه کرده و در مدلسازی خود استفاده نمایید. به این ترتیب نه زمان طولانی صرف طراحی و مدلسازی می‌شود و نه طراحی روند سختی خواهد داشت. در نهایت نیز می‌تواند طرح واقعی تری را به کارفرما نشان دهید. مطمئنا هر چه مدل واقعی تر باشد، مخاطب بهتر می‌تواند با آن ارتباط برقرار کرده و آن را درک کند.

انواع آبجکت

بسته به نوع مدلسازی و طراحی ممکن است شما به مدل سه بعدی ( آبجکت )‌های متفاوتی نیاز پیدا کنید. مدل سه بعدی ( آبجکت ) برای تری‌دی‌مکس و سایر نرم‌افزارهای سه‌بعدی می‌تواند به انواع مدل سه بعدی ( آبجکت ) ماشین، مدل سه بعدی ( آبجکت ) مبلمان، گل و گیاه، اتاق کودک، اتاق خواب، هال پذیرایی، اداری، سرویس بهداشتی، مجسمه‌های دکوراتیو، حمام، آشپزخانه، درخت، لوستر و وسایل روشنایی، موتور، ماشین، لوازم دکوراتیو، کوسن و … تقسیم می‌شود. از جمله پرکاربردترین انواع مدل سه بعدی ( آبجکت ) در بین مهندسان و معماران عبارتند از: مدل سه بعدی ( آبجکت ) مجسمه، مدل سه بعدی ( آبجکت ) وسایل آشپزخانه، مدل سه بعدی ( آبجکت ) اتاق خواب، انواع آباژور و چراغ خواب، لوازم دکوراتیو متنوع، کوسن و … اشاره کرد. مدل سه بعدی ( آبجکت )‌ها و مدل‌های سه‌بعدی آماده در تنوع بالایی طراحی و تهیه می‌شوند و قابل دانلود هستند.

معرفی کمپانی‎های معتبر آبجکت و مدل سه‌بعدی برای طراحی

وبسایت Evrmotion
Evermotion وب‌سایتی میباشد که طیف وسیعی از مدل‌ها، تکسچرها و منابع سه بعدی را برای معماران، طراحان و 3daritst ها  ارائه می‌نماید. این وب سایت یک کتابخانه جامع از مدل های سه بعدی با کیفیت عالی ارائه می‌دهد که می‌توانند در صنعت های متفاوت به عنوان مثال معماری، طراحی داخلی  مورد استفاده قرار گیرند.

وبسایت 3dskypro
کمپانی معتبر آّجکت 3dskypro سایتی است که شامل مجموعه 80000 از آبجکت های سه بعدی برای صنایع مختلف از جمله معماری، طراحی داخلی و طراحی محصول ارائه می دهد. این وب سایت بستری را برای artist ها و طراحان سه بعدی ارائه می دهد تا کارهای خود را به نمایش بگذارند و مدل های خود را به مشتریان در سراسر جهان بفروشند. مدل های موجود در وب سایت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توان از آنها برای ایجاد تصاویر سه بعدی واقعی و دقیق در پروژه های خود استفاده کرد .

وبسایت Free 3D
این سایت بیشتر از 9000 مدل سه‌بعدی باکیفیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
وبسایت TurboSquid
این وبسایت نیز از جمله وبسایت‌های معتبر بوده که بیش از 20000 مدل سه‌بعدی را در فرمت‌های مختلفی مثل 3DS, C4D, FBX, OBJ ارائه می‌دهد.
وبسایت 3D Warehouse
این وبسایت چندین هزار آبجکت اماده برای نرم‌افزارهای سه بعدی به مخصوص نرمافزار اسکچاپ به صورت دسته‌بندی شده در اختیار مهندسان و معماران قرار می‌دهد.
وبسایت CGTrader
این وبسایت خارجی نیز یکی از پرکاربردترین وبسایت‌های دانلود آبجکت آماده است که بیشتر از 2 میلیون مدل سه‌بعدی را در تنوع فرمت مدل‌های زیادی ارائه می‌دهد.

مدل سه بعدی ( آبجکت ) های سایت ویوید ویژوال  شامل چند کمپانی معتبر است که به صورت پکیج و تک مدل سه بعدی ( آبجکت ) دسته بندی شده است که شامل   
آرک مدل – maxtree   آرک شاپ – 3dpeople – artstation  – cgtrader – hum 3D – poliigon  – turbo squid  – 3dskypro – AXYZ میشود .
این مدل سه بعدی ( آبجکت ) رایگان که بهمراه کاتالوگ معمولا با فرمت های max ، 3ds ، obj , fbx دسته بندی شده که بیشتر این مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها برای نرم افزار تری دی مکس هستش که میتوان از فرمت obj برای انتقال به نرم افزار هایی مثه اسکچاپ و یا راینو استفاده کرد و فرمت Fbx مناسب انتقال دادن مدل سه بعدی ( آبجکت )  در نرم افزار رویت و لومیون هستش . بیشتر آرشیو ها به صورت تک مدل سه بعدی ( آبجکت ) یا مدل سه بعدی  در سایت بسته بندی شده است

کاربرد مدل سه بعدی ( آبجکت ) در معماری

معماران با کمک نرم افزار هایی مثل تری دی مکس 3ds max – رویت Revit  – اسکچاپ Sketchup –  – راینو Rhino به ساخت مدل های سه بعدی و یا آبجکت بپردازند و میتوانند با کمترین هزینه و با صرفه جویی در وقت  پروژه های خود را انجام دهند بدون آنکه بخواهند هزینه های سنگین ماکت سازی را پرداخت کنند و پروژه نهایی را با  مهندس های ساخت و ساز یا کارفرما اشتراک قرار دهند , ویوید ویژوال آرشیو کاملی از آبجکت و تکسچر دسته بندی کرده است که به دو صورت دانلود آبجکت و خرید آبجکت میتوانید به این آرشیو بزرگ دسترسی داشته باشید .

برای طراحی و ساخت آبجکت‌ها از چه نرم‌افزارهایی استفاده می‌شود؟

معماران با کمک نرم افزار هایی مثل تری دی مکس 3ds max – رویت Revit  – اسکچاپ Sketchup –  – راینو Rhino به ساخت مدل های سه بعدی و یا مدل سه بعدی ( آبجکت ) بپردازند و میتوانند با کمترین هزینه و با صرفه جویی در وقت  پروژه های خود را انجام دهند بدون آنکه بخواهند هزینه های سنگین ماکت سازی را پرداخت کنند و پروژه نهایی را با  مهندس های ساخت و ساز یا کارفرما اشتراک قرار دهند , ویوید ویژوال آرشیو کاملی از مدل سه بعدی ( آبجکت ) و تکسچر دسته بندی کرده است که به دو صورت دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) و خرید مدل سه بعدی ( آبجکت ) میتوانید به این آرشیو بزرگ دسترسی داشته باشید .

نحوه وارد کردن آبجکت های آماده , به همراه تکسچر و متریال محیط نرم افزار تی ری دی مکس

 در صوتری که نیاز به دانلود مدل سه‌ بعدی برای طراحی دارید، بهتر است از سایت‌های معتبر و حرفه‌ای مدل سه بعدی ( آبجکت ) های موردنیاز خود را تهیه کنید. پس از اینکه مدل سه بعدی ( آبجکت ) برای تری دی مکس تهیه کردید باید مدل سه بعدی ( آبجکت )‌ها را در نرم‌افزار وارد کنید تا بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.

برای این منظور چندین روش  وجود دارد گه دو روش مرسوم را اشاره میکنیم 
روش اول : کلید روی فایل مدل سه بعدی ( آبجکت ) و درگ کردن آن به داخل محیط نرم افزار تری دی مکس 
روش دوم :  در نرم افزار تری دی مکس به مسیر زیر رجوع کنید :

File / import / merge 

نحوه وارد کردن تکسچر و متریال آبجکت آماده

در صورت عدم انتفال تکسچر و متریال به همراه مدل مورد نظر , میبایست طبق مسیر گقته شده در زیر , تکسچر ها و متریال های موضوع در نرم افزار ,  شناخته شوند  مسیری که  تکسچر ها و متریال های موضوع در آن ذخیره شده اند  / Customize / Configure Project paths /External Files/ Add 

مدل سه بعدی ( آبجکت ) های رایگان ( مدل سه بعدی ) ویوید ویژوال نیاز معماران و طراحانی که قصد دارند پروژه های کارفرما ها یا پروژه های دانشجویی انجام دهند برطرف میکند در سایت ویوید ویژوال قسمت مدل سه بعدی ( آبجکت ) های رایگان مدل سه بعدی ( آبجکت ) های سه بعدی بصورت خیلی دقیق دسته بندی و براحتی کاربر میتواند رایگان دانلود کند . مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها بصورت کلی برای نرم افزار تری دی مکس و موتور رندر های ویری و کرونا و یا نرم افزار لومیون مورد استفاده قرار میگیرد .این امکان است که مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها را در نرم افزار های دیگر معماری هم استفاده کنید که این آموزش انتقال مدل سه بعدی ( آبجکت ) های مکس به رویت از طریق اینسکیپ در سایت ویوید ویژوال داده شده .همه مدل سه بعدی ( آبجکت ) ها از متریال ها و تکسچرها با کیفیت و رزولوشن بالا استفاده شده اند .امروزه با پیشرفت فناوری، استفاده از نرم‌افزارهای سه‌بعدی چون تری‌دی‌مکس در بین مهندسان معمار رواج یافته است. در این میان معماران و مهندسان گرامی برای سهولت در طراحی، به مدل سه بعدی ( آبجکت ) برای تری دی مکس و سایر نرم‌افزارهای سه‌بعدی نیازمند هستند. این نرم‌افزارها به مهندسان کمک می‌کنند تا طرح‌های خود را واقعی‌تر نشان دهند. طراحی با استفاده از نرم‌افزارهای سه‌بعدی در عین سهولت کار، ممکن است بسیار زمان‌بر باشد. طراحی و معماری فضا با این نرم‌افزارها نیازمند دقت و حوصله فراوانی است. رعایت تناسب، پیوستگی بین عناصر، هماهنگی بین اجزا و انتخاب رنگ اجزا از جمله نکاتی هستند که باید در مدلسازی رعایت شوند. یک معمار در زمان مدلسازی باید تمامی اجزای ریز و کوچک را با دقت خلق کند که این مساله بسیار زمان‌بر و حوصله‌بر است. بنابراین برای راحتی کار و طراحی هر چه دقیق‌تر و حرفه‌ای‎تر، معماران و مهندسان می‌توانند با دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) یا دانلود مدل سه بعدی، مدل خود را در زمان کوتاه‌تری هرچه واقعی‌تر طراحی کنند.

سخن پایانی

اگر یک مهندس معمار یا طراح مدل‌های سه بعدی باشید حتما برای واقعیتر نشان دادن مدلهای خود در نرم‌افزارهای مدلسازی به دانلود مدل سه بعدی ( آبجکت ) نیاز پیدا می‌کنید. مدل سه بعدی ( آبجکت )‌های آماده یکی از مهم‌ترین ابزارها برای خلق یک مدل واقعی و خارق العاده هستند. شما می‌توانید مدل‌های سه‌بعدی خود را آماده تهیه کرده و در مدت زمان کوتاهی بهترین مدل‌ها را طراحی نمایید.

سوالات متداول کاربران

مدل های سه بعدی نقش عمده ای در پروژه های ساختمانی مدرن دارند، زیرا می توانند بهره وری و سهولت کار را بهبود بخشند و بر روی پروژه تجسم بهتری برای مشتریان خود داشت.

شما میتوانید با ارسال هارد 2 ترابایتی و 4 ترابایتی آرشیوی کامل از آبجکت و تکسچر های مدرن و کلاسیک و بروز را داشته باشید 
برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید.

www.vividvisual.net/object

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید