نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت استخر

تاریخچه استخر و شنا به 5000 سال پیش از میلاد، با ساخت مخزن آب عمومی تحت عنوان حمام بزرگ در موهنجودارو پاکستان برمی‌گردد. در ان زمان انسان‌ها از استخر برای مراسمات مذهبی و حمام کردن‌های آیینی استفاده می‌کردند، به‌تدریج شکل و کاربرد استخرها تغییر کرد و اولین استخر سرپوشیده در سال 1828 در انگلستان، به‌منظور شنای افراد ساخته شد. با گسترش استقبال مردم و ورود شنا به عرصه مسابقات ورزشی، ساخت استخرها رواج بیشتری یافت. امروزه در همه‌ی شهرها، هتل‌ها و حتی ویلاهای بزرگ و دارای مساحت بزرگ، افراد اقدام به ساخت استخر به‌عنوان تفریح و نوعی ورزش می‌کنند.
انواع استخر بر اساس مصالح مصرفی:
استخرهای چوبی
استخرهای شیشه‌ای
استخرهای گانیتی
استخرهای بتنی
استخرهای آب‌بندی‌شده با وینیل
استخرهای فایبرگلاس
انواع استخر بر اساس کاربری شامل:
استخرهای شخصی
استخرهای عمومی
استخرهای تمرینی
استخرهای تفریحی
استخرهای مسابقه‌ای
استخرهای واترپلو
استخرهای درمانی
استخرهای دارای سرسره
استخرهای معلولان
استخرهای کف متحرک
و بر اساس موقعیت استخر نسبت به زمین شامل: توکار و روکار هستند. به‌طورکلی تعریف کلی از یک استخر را می‌توان این‌گونه بیان کرد: فضایی گود تحت هندسه‌های مختلف، در دودسته خانگی و سالنی، بسته به سلیقه دارای آب سرد یا گرم است. معماران با استفاده از مدل سه‌بعدی استخر، طراحی‌های خود را لوکس‌تر در معرض نمایش قرار می‌دهند. کارفرمایان استفاده از استخر در طبقات بالا خصوصاً در مکان‌های اقامتی فوق لوکس، مانند هتل‌های گران‌قیمت و پیشرفته، با تمام هزینه‌های بالایی که در پی خواهد داشت همواره از طراحان خواستارند؛ طراحان نیز برای ارائه بهتر با دقت بیشتر در بحث سازه‌ای برای داشتن طرحی شگفت‌انگیز، در پاره‌ای از موارد حتی از جام‌های شیشه‌ای به‌صورت کنسول در طبقات آخر برای این نیاز کارفرمایان استفاده می‌کنند. برای استفاده از آیتم جذاب استخر، نیازمند آبجکت استخر خواهید بود. مجموعه ویویدویژوال آرشیو کاملی از آبجکت ها با تنوع بسیار بالا ارائه نموده است، می‌توانید با دانلود آبجکت استخر علاوه بر زیباسازی محیط، سازگاری و حس خوشبختی را به بیننده انتقال دهید.

تعدادی از تصاویر آبجکت های

altobject altobject altobject

نقش استخر در معماری

هنگام صحبت از طراحی معماری، همواره نقش معمار فراتر از دیوارهای خانه و فضای داخلی، افزایش می‌یابد؛ به‌ویژه هنگام ایجاد فضاهایی برای زندگی در محیط‌های باز. معمار به هنگام طراحی استخر ضمن گفتگو با کارفرما و اطلاع از سبک شخصی، خواسته‌ها و نیازهای وی از فضای بیرونی، شروع به طراحی عملکرد گرا می‌کند. همان‌طور که میدانید آب در معماری به‌عنوان نمادی از بیان است، ازاین‌رو معماران از آب علاوه بر برطرف کردن نیاز انسان، به‌عنوان عنصری توهم‌زا و معنا بخش استفاده می‌کنند. همان‌طور که میدانید طراحی استخر یا مخزن بزرگ آب در منزل، بیشتر برای شنای تفریحی است؛ اما معماران از این طریق با استفاده از آب به هنگام طراحی استخر، به‌عنوان یک پل و نمادی از هنر در یک حجم ساختمانی استفاده می‌کنند. استفاده از انواع استخر در طراحی‌ها دارای مزایای بسیار عالی ازجمله: علاوه بر درمان و پیشگیری آسیب‌ها، رفع استرس، صرفه‌جویی در هزینه سرگرمی، پرورش شناگران حرفه‌ای، انعکاس نور خورشید درنتیجه آفتاب بیشتر و درنهایت میزبانی بهتر و… است. ازاین‌رو معماران با درک کاربرد استخر در معماری، شروع به طرح‌بندی استخر می‌کنند تا در مکان، شکل و نحوه ظاهر شدن مناسبی در فضای حیاط قرار گیرد.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17