نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

 آبجکت چراغ‌های بیرونی

3D مدلینگ امروزه جزو تکنیک‌ها و روش‌های تازه ظهور یافته، هم‌زمان با رشد تکنولوژی دیجیتال است. مدل‌سازی سه‌بعدی در صنایع مختلف ازجمله معماری، ساختمان‌سازی، ساخت انیمیشن، مهندسی و ساخت انواع بازی‌ها نقش بزرگی دارد. مدل‌های سه‌بعدی به دلیل دارا بودن قابلیت جابجایی، تصحیح، تحلیل و متحرک‌سازی بسته به روش تولید و استفاده از نرم‌افزارهای مدل‌سازی، سبب ایجاد نماهای سه‌بعدی از یک جسم فیزیکی می‌شود. طراحان و معماران باوجود آبجکت های مختلف قبل از تولید پروژه اصلی، با استفاده از مدل‌سازی سه‌بعدی و دیجیتال در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی نموده و به‌نوعی مدیریت خطا می‌کنند.

امروزه سایت‌های مختلفی مانند وب‌سایت Free 3D، وب‌سایت 3dsky، وب‌سایت TurboSquid، وب‌سایت 3Dwarehouse و وب‌سایت CG Trader و… درزمینهٔ مدل‌سازی سه‌بعدی با طراحی آبجکت و متریال در فرمت‌های مختلف با استفاده از نرم‌افزارهای تری دی مکس، راینو، رویت، اسکچاپ، اتوکد، مایا، بلندر و…قابلیت‌های مختلف یک طرح را به‌خوبی به کاربر نمایش می‌دهند. حال می‌توان بسته به نوع مدل‌سازی و طراحی، در صورت نیاز به مدل سه‌بعدی در طراحی از آبجکت های آماده و متفاوت ارائه‌شده توسط سایت‌های نام‌برده شده مانند آبجکت های وسایل نقلیه، آبجکت پوشش گیاهی، آبجکت سرویس بهداشتی و حمام، آبجکت های دکوراتیو و… استفاده نمود. معمولا بیشتر آبجکت های قرار داده شده، قابل استفاده در نزم افزار تری دی مکس هستند؛ می‌توان برای واردکردن این آبجکت ها در این نرم افزار با کلیک و درک ان را به محیط داخل صحنه اورد و یا از قسمت FILE، قسمت Import بخش Merge را انتخاب نمود.

شما نیز به‌عنوان یک مهندس معمار و یا به‌عنوان یک مدل‌ساز سه‌بعدی، می‌توانید از آبجکت های رایگان ویویدویژوال که شامل آبجکت مبلمان و آبجکت مبلمان خانگی، آبجکت روشنایی و آبجکت های هالوژن، آبجکت آکواریوم، آبجکت پوشاک، آبجکت چراغ‌های بیرونی، آبجکت های پوشش گیاهی و آبجکت های تزیینات مانند پرده و پنل و…هستند، برای درست‌تر و واقعی نشان دادن مدل‌سازی خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است آبجکت های متنوع موجود از شرکت ها و کمپانی های معتبری مانند آرک مدل، آرک شاپ،Maxtree،3dpeople،poligon، hum 3d، artstation،AXYZ،3dskypro و turbo squid هستند.

دانلود آبجکت چراغ‌های بیرونی

وب‌سایت ویویدویژوال با قرار دادن آرشیو کاملی از انواع آبجکت و تکسچرهای دسته‌بندی‌شده به دو صورت دانلود آبجکت و خرید آبجکت، راه شما برای دسترسی به این آرشیو بزرگ هموارتر کرده است. با مراجعه به بخش آبجکت های رایگان و دانلود آبجکت چراغ‌های بیرونی می‌توانید به مجموعه‌ی کاملی از این آبجکت های فوق حرفه ای با تمام جزئیات به همراه کاتالوگ دسترسی داشته باشید و برای نورپردازی فضای بیرونی پروژه خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است علاوه بر استفاده از این آبجکت های آماده، در صورت تمایل با استفاده از آموزش‌های ارائه‌شده در پکیج‌های آموزشی می‌توانید آبجکت موردنظر خود را بسازید.

تعدادی از تصاویر آبجکت های چراغ های بیرونی

چراغ‌های بیرونی

بشر از ابتدای آفرینش و حتی قبل از شکل‌گیری تمدن‌ها، همواره به دنبال راهی برای روشن‌سازی شب‌های تاریک خود بود. در درون انسان‌ها تمایل به نور سبب شد باوجود تاریکی شب‌ها در زمین، به زندگی خود ادامه دهد و این ویژگی ذاتی طبیعت، نتوانست جریان زندگی انسان را متوقف کند. اولین چراغ 70000 سال پیش از میلاد مسیح با استفاده از یک سنگ توخالی، پوسته و سایر اشیای موجود در طبیعت دارای خزه زیاد و آغشته به چربی حیوانات که سبب مشتعل‌شدن آن می‌شد، اختراع شد. سپس انسان‌ها تقلید از اشکال طبیعی را آغاز و فتیله‌هایی برای کنترل میزان سوختن تهیه نمودند تا قرن 7 قبل از میلاد، یونانی‌ها اقدام به ساخت لامپ‌های سفالی جایگزین مشعل‌های دستی کردند. با اختراع مشعل مرکزی در قرن هجدهم پیشرفت بزرگی در طراحی لامپ در چراغ‌های روغنی ایجاد شد. بعدها به‌تدریج چراغ‌های گازی و سپس لامپ‌های قوس الکتریکی و باگذشت زمان لامپ‌های رشته‌ای برقی (التهابی) و سپس لامپ‌های تخلیه گازی اختراع شد.

چراغ‌های بیرونی همانگونه که از اسم آن‌ها پیداست، در فضای خارجی ساختمان مانند حیاط، تراس، محوطه ویلا، ورودی پارکینگ و… در طرح ها و رنگ‌های گوناگون در دسترس است. امروزه چراغ‌های بیرونی در نورپردازی نما با جلب‌توجه افراد زیادی، توانسته جایگاه مناسبی بین ساکنین ساختمان‌ها، سازنده‌ها، مسئولین شهرداری و… پیدا کند. امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان‌سازی و توجه به نورپردازی، معماران با پیشرفت فنّاوری، استفاده از انواع چراغ‌های بیرونی و گزینه‌های متعدد نورپردازی ساختمان در جهت و زاویه مناسب و درنظرگرفتن ارتفاع مناسب برای نصب این تجهیزات و فاصله‌ی درست نسبت به یکدیگر، نمای ساختمان را به شکلی خلاقانه طراحی می‌کنند.

کاربرد چراغ‌های بیرونی

استفاده درست و اصولی از عناصر مختلف جهت نورپردازی نمای ساختمان، علاوه بر جذابیت بیشتر نما با برجسته کردن هر ساختمان، باعث ایجاد جلوه و منظره زیبایی در شب شده و زیبایی پروژه و شهر را دوچندان می‌کند. نورپردازی درست در معماری مدرن علاوه بر رفع نیازهای انسان، فضاهای ساختمان را بهبود بخشیده و به احساس رفاه او کمک می‌کند. تکنیک و فناوری مختص نورپردازی و کاربرد چراغ‌های بیرونی در معماری، برای موفقیت یک پروژه معماری مدرن بسیار حائز اهمیت است؛ طوری که شناخت اشکال و رنگ‌ها، یکی از اجزای اصلی در طراحی معماری و حیطه نورپردازی و روشنایی است. لازم به ذکر است استفاده اصولی از چراغ‌های بیرونی در طراحی، علاوه بر برقراری بهتر ارتباط افراد با محیط اطراف به افزایش زیبایی و جلوه بصری محیط و ساختمان تأثیر به سزایی می‌گذارد.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17