نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت پنل دیواری

استفاده از پنل های دیواری از دوره کلاسیک یونان و روم، به‌عنوان بخشی از معماری وجود داشته بود؛ به‌تدریج پنل های چوبی ظرافت و گرما در منازل افراد خاص، در زمان تودور به فضا بخشید. سپس در زمان ویکتوریا مردم روکش‌های دیواری ساده را بیشتر پسندیدند، پنل های دیواری چوبی در ابتدا در امریکا به دلیل سادگی و عایق بودن و دوام زیاد چوب مورداستفاده عموم قرار گرفت. به‌تدریج با پیشرفت تکنولوژی، پنل ها شکل و شمایل جدیدی به خود گرفت و به‌عنوان عنصری دکوراتیو در کنار کاربردهای فراوانی که دارد، موردتوجه طراحان و معماران قرار گرفت. انواع پنل دیواری:
گچی (غیرقابل اشتعال-ارزان-قابلیت رنگ‌آمیزی)
بتنی (ایجاد سازه‌ای مدرن-برش راحت-نصب آسان)
پلیمری (مناسب فضاهای بیرونی و داخلی)
چوبی (مقاومت و دوام بالا-مناسب برای دکوراسیون داخلی)
چرمی (ایجاد ظاهری لوکس-عایق رطوبت و صدا-مناسب برای سبک کلاسیک)
Pvc(مقاوم در برابر اشعه نور، رطوبت، شستشو-بسیار سبک و باکیفیت)
این پنل ها با طرح هندسی و نمای بسیار شیک در مدل‌های متنوع مانند مورب، آینه‌کاری، چهارگوش و لمسه کاری تولید می‌شوند و در معماری و طراحی، تزئینات سقف‌ها، دیوارها، درها و سایر مبلمان موجود در فضا استفاده می‌شوند. امروزه طراحان در فرایند مدلینگ انواع مدل سه‌بعدی پنل دیواری را علاوه بر جنبه‌ی زیبایی که ایجاد می‌کند، به دلیل شکل‌پذیری و انعطاف‌پذیری مناسب، استحکام و یکپارچگی مطلوب، عبور سیم‌کشی از پشت پنل و وزن کم، این محصول را به کارفرمایان معرفی می‌کنند تا در صورت تائید، شکل و جلوه خاصی در دکوراسیون ایجاد کنند. پنل های دیواری به‌عنوان عنصری دکوراتیو هم در بخش داخلی (به‌منظور زیبایی بخشی و القای ایده‌های خلاقانه تصویری) و هم در بخش خارجی ساختمان (به دلیل خاصیت ضد آب بودن به‌عنوان نمایی متفاوت) کاربرد دارند. مجموعه‌ی کاملی از آبجکت پنل دیواری در بخش دانلود آبجکت، در وب‌سایت ویویدویژوال به‌صورت رایگان برای شما عزیزان فراهم‌شده است. می‌توانید با دانلود آبجکت پنل دیواری به‌عنوان کالایی شیک و مدرن برای پوشش دیوار و تغییر نمای فوری، در منازل در سالن پذیرایی تا اتاق‌خواب، سالن‌های فراهمایی، نمای دفاتر کار، تالارهای پذیرایی و… استفاده نمایید.

تعدادی از تصاویر آبجکت های پنل دیواری

altobject altobject altobjectaltobject altobject altobject

نقش پنل دیواری در معماری

دیوارها که بخشی بزرگی از نمای داخلی و خارجی ساختمان محسوب می‌شوند، تأثیر مستقیمی بر شکل، حال و هوای محیط دارند و نشان‌گر مدرن و شیک بودن یا قدیمی و فرسوده بودن ساختمان هستند؛ ازاین‌رو صاحبان ملک همواره در پی ان هستند تا عواملی مانند رطوبت، حرارت و فرسودگی در اثر گذشت زمان، نمای دیوارها را دچار تغییر نکند. پنل های دیواری با جنس‌های متفاوت همان‌طور که اشاره شد، نوعی دیوار پیش‌ساخته و سازه‌ای دکوراتیو هستند که با نمای برجسته و سه‌بعدی خود، به‌عنوان عنصری زیبا ساز در محیط شناخته می‌شوند. طراحان با درک کاربرد پنل دیواری در معماری از انواع پنل های دیواری به دلیل خاصیت آکوستیک، فناوری سازگار با محیط، تنوع در جنس رنگ، طرح و ابعاد، عایق بودن در برابر حرارت و رطوبت و نصب سریع و آسان به‌عنوان پوششی برای دیوار، یا حتی به‌منظور پوشاندن عیبی از بخشی دیوار استفاده می‌کنند تا به فضا جذابیت و پیچیدگی خاصی (ناشی از برخورد نور به این پنل ها و ایجاد نمایشی از حجم، نور و سایه) بدهد.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17