نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد!

دانلود آبجکت آباژور

با مراجعه به وب‌سایت ویویدویژوال و بخش دسته‌بندی آبجکت ها و مدل‌های سه‌بعدی، می‌توان به انبوهی از آبجکت های بسیار باکیفیت همراه با جزئیات بسیار، در دسته‌بندی‌های مشخص دسترسی داشت. لازم به ذکر است عموم آبجکت های قرار داده‌شده در این وب‌سایت، قابل‌استفاده در نرم‌افزار سه‌بعدی تری دی مکس است؛ اما به‌راحتی می‌توان با استفاده از آموزش‌های رایگان سایت این آبجکت ها را در سایر نرم‌افزارها استفاده کرد. می‌توان با قرار گرفتن در دسته‌بندی آبجکت های متفرقه و دانلود آبجکت آباژور، به طرح‌های مختلفی از این آبجکت به همره کاتالوگ و تکسچر و متریال آن دست‌یافت و با واردکردن به محیط پروژه به‌وسیله کلیک و درک و استفاده از آن‌ها در دکوراسیون داخلی، رندرهای رئال تهیه و به کارفرما ارائه نمود.

آباژور

واژه فرانسوی Abat-jour کاربردی چند صدساله دارد، به همین منظور می‌توان ادعا کرد که آباژور برای قرن‌ها در کشور فرانسه مورداستفاده قرارگرفته است. اولین بار در فرانسه به دلیل اطلاق عنوان پایتخت فرهنگی جهان غرب، از آباژورها برای روشنایی و ایجاد نور غیرمستقیم خیابان‌های مرکزی شهر پاریس برای شب‌های تاریک آن استفاده شد. رفته‌رفته با پیشرفت صنعت استفاده از آباژورها به منازل اهالی پاریس نیز رسید. بسیاری افراد ممکن است کاربرد چراغ‌خواب‌ها را با آباژور یکی بدانند، اما این باور غلط است؛ آباژورها برخلاف چراغ‌خواب، جنبه تزئینی و دکوراتیو نیز دارند. ازاین‌رو متخصصین طراحی، سعی در ساخت آباژورهای زیبا برای عرضه به بازار و جلب نظر خریداران داشتند.

در ابتدا آباژورها تنها در سبک کلاسیک سلطنتی ساخته می‌شد، اما به‌تدریج با گسترش استقبال مردم، تنوع شکل و سبک و متریال، استفاده از این چراغ به‌شدت افزایش یافت. امروزه انواع آباژور در سبک‌های مختلف مانند مدرن و کلاسیک در مدل‌های رومیزی، ایستاده، دیواری و سقفی، با متریال و مواد مصرفی فلزی، سرامیکی، چوبی و… تولید می‌شوند.

همان‌طور که میدانید استفاده از نورپردازی درست در فضا، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عناصر در زیباتر جلوه دادن فضا است. دقت شود ازآنجاکه نور و دکوراسیون دارای رابطه‌ی تنگاتنگی باهم هستند؛ برای داشتن بهترین و اصولی‌ترین نورپردازی در دکوراسیون داخلی، همواره استفاده از چندین منبع نور (مستقیم و غیرمستقیم) به هنگام روشن‌سازی محیط، یکی از نکاتی است که رعایت آن جلوه بسیار خاصی به فضا می‌بخشد. به همین دلیل معماران و طراحان از انواع ابزار نورپردازی مانند آباژورها، در کنار چراغ‌های دیگر در پروژه‌ها هنگام طراحی استفاده می‌کنند.

تعدادی از تصاویر آبجکت های آباژور

altobject altobject altobjectaltobject altobject altobject

آبجکت آباژور

همان‌طور که میدانید مدل‌سازی یک مدل، دقیقاً همانند جسم و سیستم اصلی است و همچنین به‌صورت تقریبی آن را تقریب میزند. فرایند مدل‌سازی با کاهش هزینه فرایند، پیشرفت آن را سریع‌تر می‌کند. امروزه با استفاده از آبجکت های متنوع در مدل‌سازی ساختمان، تمام اجزای ساختمان در بحث معماری، سازه، مکانیکی و برقی از پی تا بام به‌صورت کاملاً مجازی دارای حجم، وزن و انتقال حرارت ساخته می‌شوند. لازم به ذکر است به‌این‌ترتیب می‌توان از تمامی اطلاعات در جهت طراحی، تحلیل و مدیریت بهتر پروژه استفاده کرد.

ازاین‌رو برای ارائه کامل یک پروژه یا باید تک‌تک آبجکت ها را مدل‌سازی نمود و با نسبت دادن متریال به تکسچر از آن‌ها استفاده نمود و یا از آبجکت های آماده که امروزه سایت‌های مختلف به طراحی آن‌ها می‌پردازند، استفاده کرد. برخی از این سایت‌ها عبارت‌اند از: مانند وب‌سایت Free 3D، وب‌سایت 3dsky، وب‌سایت TurboSquid، وب‌سایت 3Dwarehouse و وب‌سایت CG Trader و…؛ این سایت‌ها با ارائه آبجکت های مختلفی از انواع آبجکت های وسایل نقلیه، آبجکت پوشش گیاهی، آبجکت سرویس بهداشتی و حمام، آبجکت های دکوراتیو و… و باهدف طراحی آبجکت های فوق حرفه‌ای با تمام جزئیات، نیاز کاربر به استفاده از آبجکت ها درزمینهٔ طراحی و دکوراسیون داخلی را برآورده می‌سازند.

ما نیز در مجموعه ویویدویژوال برای دسترسی راحت‌تر شما عزیزان به آبجکت های مختلف، اقدام به ایجاد آرشیو کاملی از انواع آبجکت ها در تنوع بسیار و کیفیت فوق حرفه‌ای نمودیم. خاطرجمع باشید این آبجکت ها از کمپانی‌های معتبری مانند آرک مدل، آرک شاپ،Maxtree،3dpeople،poligon، hum 3d، artstation،AXYZ،3dskypro و turbo squid تهیه‌شده‌اند. آبجکت های قرار داده‌شده در دسته‌بندی‌های مختلف و اصولی در این وب‌سایت ارائه‌شده است؛ این سایت‌ها برای ساخت آبجکت سه‌بعدی، از نرم‌افزار مدل‌ساز سه‌بعدی و حرفه‌ای اتودسک مایا، در این صنعت استفاده می‌کنند. دسته‌بندی آبجکت های قرار داده‌شده در وب‌سایت ویویدویژوال شامل دسته‌بندی تزئینات (کتابخانه، پنل، قاب، مانکن، مجسمه و…) دسته‌بندی فضای داخلی (بوفه، تخت خواب، میز تلویزیون، لوازم اداری، حمام، لوازم دستشویی و…) آبجکت های متفرقه (چمن، آبجکت آباژور، درخت و درختچه، هالوژن و…) و دسته‌بندی ویوید آبجکت (AXYZ،Max،3D Sky Pro،Artstation و…) و آبجکت های تکی (آلاچیق، حیوان، استخر، پله، کیف و کفش، آلات موسیقی، فروشگاه و…) است.

کاربرد آباژور

مناسب‌ترین شیوه برای روشنایی و ایجاد نور غیرمستقیم و فرعی در فضاها و ایجاد نورپردازی، استفاده از آباژورهاست. نوری که از این آباژورها در محیط ساطع می‌شوند، موجب ایجاد نوعی احساس آرامش و دلپذیر در فضا می‌شود. از طرفی هنگام استفاده از آباژور، از آن به‌صورت تزئینی و عنصری دکوراتیو و همچنین نمایش و به چشم آمدن بیشتر جزئیات نیز می‌توان یادکرد. طراحان و معماران با درک کاربرد آباژور در معماری و استفاده از آن در سبک‌های مدرن، مینیمال، کلاسیک و… می‌توان خاص شدن و جذاب‌تر شدن دکوراسیون داخلی محیط را دوچندان کرد. لازم به ذکر است استفاده از کاربرد آباژور در دکوراسیون داخلی و نورپردازی آن، جهت روح بخشیدن به فضای داخلی خانه، کافه، دفتر کار و همچنین صرفه‌جویی در مصرف برق (هنگامی‌که به نور زیادی نیاز نیست) است.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17