Dolly Zoom با مکس و ونتیج

توضیحات آموزش

تکنیک دالی زوم (dolly zoom) چیست؟

در این آموزش رایگان از دوره آموزش 3DSMAX، به آموزش شبیه‌سازی تکنیک Dolly Zoom در نرم‌افزار 3DSMAX و ونتیج با هم می‌پردازیم؛ تا با استفاده از این تکنیک زین پس بتوانید انیمیشن‌های بسیار جذاب تهیه کنید. تکنیک دالی زوم (dolly zoom) که به آن تکنیک ایجاد سرگیجه هم گفته می‌شود، روشی است که در آن با کشیدن دوربین به عقب یا جلوی سوژه، زوم لنز در جهت مخالف کشیده می‌شود.

نحوه ایجاد تکنیک دالی زوم (dolly zoom) در تری دی مکس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید صحنه موجود در این قسمت، در جلسات قبل در دوره آموزش 3DSMAX به‌طور کامل در نرم‌افزار تری دی مکس و ویری مدل‌سازی و کارشده، اینک به‌راحتی با زدن دکمه‌ی Initiate a Live-link to Chaos Vantage وارد نرم‌افزار ونتیج می‌شویم. همان‌طور که در جلسات آموزش ونتیج گفته شد، در محیط ونتیج به‌صورت زنده و ریل تایم (Real Time) می‌توان در فضا حرکت کرد، درواقع ونتیج از واقعی‌ترین چراغ‌ها، متریال و دوربین‌ها و نورهای بازتابی استفاده می‌کند تا خروجی واقعی‌تر و رئال‌تری را نمایش دهد. همچنین در محیط ونتیج به‌راحتی می‌توان بین دوربین‌ها حرکت و از انتقال استفاده کنید.
همان‌طور که مشاهده می‌کنید برای کنتراست بهتر، با روشن کردن نورهای صحنه، فضا به این شکل در محیط ونتیج مشاهده می‌شود. مقدار Focal length(فاصله کانونی) در این زاویه 25 میلی‌متر است. با ثبت این شات و تغییر مکان دوربین و عقب آوردن آن، برخلاف حرکت دوربین، عملیات زوم انجام می‌دهیم، این عملیات Dolly Zoom نام دارد. با ثبت این شات و به نمایش درآوردن هر دو شات، مشاهده می‌کنیم به چه شکل پرسپکتیو تحت تأثیر قرار می‌گیرد. اینک با قرار دادن هر دوشات در Time Line محیط ونتیج و play کردن شاهد رسیدن به نتیجه مدنظر خواهیم بود.

با نصب نرم‌افزار ونتیج و استفاده از آموزش‌های رایگان ویویدویژوال در پروژه‌های خود، شگفت‌زده خواهید شد.

دوره آموزش تری دی مکس (I-Max)

2,200,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید