Archviz Artist یا شبیه ساز معماری

Archviz Artist یا شبیه ساز معماری کیست؟

Archviz Artist یا شبیه ساز معماری کیست؟

 

شبیه ساز معماری در واقع هنرمندی است که به ایجاد محتوا شبیه سازی شده از یک اثر معماری اشتغال دارد. در واقع این محتوای تولید شده شامل محتوای دو بعدی و سه بعدی است.
در ایران به اشتباه کلمه 3d کار به این افراد اطلاق می شود، چرا که این افراد فقط به تولید محتوای سه بعدی اشتغال ندارند و موارد بسیار بیشتری را تولید می کنند. در مقاله Archviz Artist یا شبیه ساز معماری کیست؟ به بررسی این موضوع میپردازیم.

 

متخصص شبیه ساز معماری چه می کند؟

خدماتی که این افراد ارائه می کنند شامل ارائه رندر های تک فریم رئال و گرافیکی، انیمیشن های معماری، محیط های سه بعدی تعاملی، تورهای مجازی، واقعیت مجازی، pdf های سه بعدی، اسکن های  دو بعدی و سه بعدی فضا، محصولات، ساخت بافت های متنوع،  رندرهای 360 درجه و … می باشد.

البته در عمل یک شبیه ساز معماری به طراح کمک بسیار زیادی حتی در طراحی می کند که در طی انجام پروژه ممکن است شامل مواردی از جمله تعامل برای تغییر رنگ، منابع نوری، انتخاب متریال و حتی اصلاح طرح برای ارائه پرسپکتیو های بهتر و … شود.

 

شرایط لازم برای اینکه به یک Archviz Artist تبدیل شوید چیست؟

در این جا شرایط به دو قسمت تقسیم می شوند: 1- تخصصی 2- شخصیتی و رفتاری

 • تخصصی:

 • تسلط به نرم افزارهای مرتبط

  با این شغل از جمله 3dsMax, Sketchup، corona، vray، لومیون، سابستنس پینتر و … در باره اینکه چه نه نرم افزارهایی در راه باید انتخاب کنید به تفصیل در مقالات دیگر صحبت کرده ایم و خواهیم کرد. پس وبسایت ویوید ویژوال را برای اطلاعات تکمیلی دنبال کنید.
  پیشنهاد ویوید ویژوال برای شبیه سازی معماری آموزش دو نرم افزار تری دی مکس و ویری در قالب پکیج دوره آموزش مکس و دوره آموزش ویری
  و برای انیمیشن در معماری با دو نرم افزار آنریل انجین و لومیون در قالب پکیج دوره آموزش آنریل انجین و دوره آموزش لومیون است

 • توانایی هنری

  برای تبدیل شدن به یک هنرمند شبیه ساز معماری بهتر است اطلاعات هنری خود را بالا ببرید.
  شما در این راه به کرات با نور و رنگ و متریال سر و کار دارید انتخاب، ترکیب و استفاده مستمر از این المان ها در تصویر برای خلق یک فضای جذاب و پسندیده نیازمند آشنایی با اصول هنر است پس در این زمینه فعال باشید.
  در زمینه شبیه ساز معماری پکیج های هفت راز و طراحی داخلی ویوید ویژوال هم می تواند برای شما موثر باشد.

در ویوید ویژوال ما سعی کرده ایم تا با تولید ابزارها و آموزش هایی از جمله اسکریپت کالر هارمونی (ساخته محمدرضا محسنی) شما را در این مسیر تنها نگذاریم.

 

 • تجربه بصری

  دیدن را فراموش نکنید. هنر را به صورت فراگیر دنبال کنید. تصویر زیاد ببینید تا چشمتان به هنر، کادر و زیبایی آشنا شود از این راه تجربه بصری شما افزایش پیدا میکند و توانایی شما در درک آنی هنر و زیبایی شدیدا افزایش یافته و در ناخوداگاه خود توانایی خلق اثار زیباتر و ماندگارتری را به دست می آورید.

 • خلاقیت

  اگر علاقه دارید در بین همکاران خود متفاوت و خاص باشید به خلاقیت نیاز خواهید داشت پس همیشه به دنبال خلاق بودن در این مسیر باشید. که باعث می شود شما به چهره ای متفاوت تبدیل شوید و مشتری های خاص خود را پیدا کنید.

 • توانایی کامپوتری

  قطعا کسی که با کامپیوتر در هر زمینه ای فعال است نیاز دارد تا آشنایی هرچند اولیه با کامپیوتر و رفع ایرادات در حداقل سطوح مقدماتی داشته باشد.

 • تیم ورک یا کار گروهی

در مسیر تبدیل شدن به یک شبیه ساز معماری همواره امکان قرار گرفتن در یک تیم برای انجام یک پروژه وجود دارد و بهتر است شما روحیه همکاری با سایرین و بودن در یک تیم را داشته باشید تا به پیشرفت خود کمک کنید.
خصوصا اگر می خواهید در قالب یک شرکت فعال باشید این امر به یک الزام تبدیل خواهد شد.

 • زمان بندی و خوش قولی

یک بخش مهم از کار شبیه سازی ارائه به موقع کار به کارفرما می باشد پس زمان بندی صحیح و خوش قولی هم به یک خصوصیت بسیار مهم تبدیل می شود.

 • اشتیاق به یادگیری

همیشه به دنبال یادگیری باشید. یکی از خصوصیات مهم یک شبیه ساز معماری یادگیری و به روز بودن دانش خود در استفاده از ابزارهای کارش خواهد بود تا بتواند در عرصه رقابت باقی بماند و کیفیت به روزی را ارائه دهد.

 

درآمد

بالاخره از هر کاری انتظار درآمد متناسب را باید داشت و این شغل هم مستثنا نیست.
از این شغل می توان انتظار درآمد بسیار بالا را داشت ولی بسته به اینکه در چه مارکتی فعال هستید و مشتری های شما چه افرادی هستند، همینطور اینکه فریلنس هستید یا در شرکتی مشغول هستید، درآمد بسیار متغیر و متفاوت است و نمی توان بازه مشخصی برای آن ارئه داد.
اما در صورت بازاریابی مناسب و تلاش هنری و فنی نتیجه خواهید گرفت.

گردآورنده : محمد رضا محسنی

دیدگاه‌ها

یک پاسخ

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17