ایمیج فیلتر های ویری

VRay Image Filter

ایمیج فیلتر های ویری

ایمیج فیلتر های ویری ، انتقال بین رنگ پیکسل های مجاور را با محو کردن یا شارپ کردن آن ها کنترل میکنند.

ایمیج فیلتر های ویری در واقع به کمک محو کردن (blur) خصوصا در لبه ها و نقاطی که نور با شدت زیادی به لبه ها و سطوح  برخورد کرده است (پیکسل های مجاور با کنتراست رنگی بیشتر) باعث کمتر شدن افکت Moire و سایر artifact ها در رندر می شوند.

علاوه بر این، با شارپ کردن پیکسل های مجاور به نشان دادن بافت هایی با دیتیل های زیاد و کوچک کمک بسزایی میکنند. همچنین انتخاب ایمیج فیلتر مناسب در انیمیشن ها باعث کاهش مشکلاتی از قبیل فلیکر در زمان پخش میشود.

برای کنترل شعاع فعالیت ایمیج فیلتر های ویری از پارامتر width (واحد آن پیکسل است) استفاده میشود که هرچه مقدار این پارامتر بزرگتر باشد میزان محو شدگی هم بیشتر خواهد بود.

نکته: در سایز رندر های متفاوت نیاز به تغییر این پارامتر خواهید داشت تا رندر شما به بهترین نحو نمایش داده شود و جزییات ان مشخص گردد.

ایمیج فیلتر

Moiré یک کلمه ی فرانسوی به معنی موج دار است. مویر (Moire) زمانی رخ می دهد که یک منظره یا شیء که از رندر گرفته شده، دارای الگوهای تکراری مانند خط، نقطه و امثال آن باشد.

این پدیده خصوصا در زمانی این الگوها با فاصله بسیار کم از هم باشند بسیار تشدید میشود.

نمونه ای از این پدیده را در تصویر زیر می بینید.

در زیر تست هایی از تمامی فیلتر های در دسترس در ویری با شعاع های فعالیت متفاوت را می بینید.

همچنین در چارت زیر تاثیر آن ها را بر سرعت رندر مشاهده میکنید.

برای آشنایی با کتابخانه متریالهای ویری 5 و آموزش تکنیک MipMap و فرمتهای TX با تدریس استاد یونس بنا میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

آشنایی با کتابخانه متریال ویری 5 و فرمت های TX در MipMap

دیدگاه‌ها

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17