Thin-Walled در V-Ray5

توضیحات آموزش

تو ویری ۵ ویژگیهای زیادی برای افزایش سرعت و کیفیت رندر اضافه شدهُ تو این ویدیو با یکی از این پارامترها که مربوط به متریال های نیمه شفاف هست، آشنا میشین


ساختن شگفتی در رندر با ویری

همان‌طور که میدانید ویری به‌عنوان یک افزونه و پلاگین بسیار مهم و کاربردی برای تری دی مکس، سبب رسیدن به نتایج دلخواه، ترسیم ایده‌های ذهنی طراحان و ارائه رندرهای رئال می‌شود. امروزه موتور رندر ویری به دلیل داشتن بازار کار بین‌المللی و کارفرمایان زیاد و درامد دلاری بسیار، در زمینه‌های سینما، طراحی، انیمیشن و… محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است.

تنظیمات رندر در ویری

برای مشاهده‌ی میزان توانایی موتور رندر ویری، باید تنظیمات رندر در ویری را به‌درستی انجام داد تا شاهد تأثیر چشمگیر آن شد. در ورژن 5 ویری بسیاری از محاسبات به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود و دیگر نیازی به تغییر پارامترهای زیاد نیست. در دوره آموزش ویری من (VrayMAN) به آموزش موتور رندر ویری از پایه و به شکل آکادمیک، در معماری و طراحی داخلی و لنداسکیپ، با استفاده از تکنیک‌های روز دنیا برای ارائه رندرهای رئال و به‌روز معماری تا سطح کاملاً تخصصی پرداختیم.

آموزش Thin-walled در ویری 5(V-Ray5)

این قسمت از آموزش رایگان ویری مربوط به گرفتن رندر رئال، با یک کلیک از گیاهان است. برای این کار با باز کردن پنجره‌ی Material Editor، مشاهده می‌کنیم برای متریال برگ‌های این گیاه یک سری Map (ازجمله:Bump,Diffuse,Refl.glass,Reflect map)تعریف شده است. با این شرایط با گرفتن رندر مشاهده می‌کنیم، هیچ‌گونه حرکت نور داخل برگ‌ها صورت نگرفته و کمی مصنوعی به نظر می‌رسند.

در تنظیمات رندر در ویری نسخه‌ی 5، برای متریال ها در بخش Refraction چک باکسی بنام Thin-walled افزوده شده است و مختص به موضوعاتی است که دارای ضخامت خیلی کمی هستند و به‌عنوان یک سطح شناخته می‌شوند.)مانند ضخامت پرده و یا ضخامت برگ و …). با فعال نمودن این گزینه و قرار دادن Translucency روی SSS، نور در مدل و متریال به حرکت و بازی درمی‌آید. سپس در بخش SSS color یک map روشن‌تر از map Diffuse قرار می‌دهیم، برای این کار از map Diffuse کپی گرفته و در لیست Output مقدار Output Amount را تغییر داده تا روشن‌تر شود؛ حال این مپ را به color SSS نسبت می‌دهیم. سپس با استفاده از پارامتر SSS amount، می‌توان میزان Translucency را کنترل نمود. مجدداً رندر گرفته، مشاهده می‌کنید نور از بین برگ‌ها عبور کرده و رنگ روشن‌تر را به خود گرفته و اینک رئال‌تر به نظر می‌رسد

 درنتیجه در این قسمت از آموزش ویری برای رئال‌تر دیده شدن گیاهان دو نکته وجود داشت. نکته اول: حتماً باید موضوع ضخامت نداشته باشد و به‌عنوان یک سطح شناخته شود و نکته دوم: از ویری 5 استفاده کنید.

دوره آموزش ویری (VrayMan)

1,800,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید