پخش برگ با ویری ۶

توضیحات آموزش

آموزش ویدئو پخش برگ با ویری ۶

در این ویدیوی آموزشی کوتاه از دوره‌ آموزش ویری به معرفی ابزار Chaos Scatter و امکانات جالب آن می‌پردازیم که در نسخه‌های جدید ویری یا کرونا قابل‌استفاده است و ما را بی‌نیاز از پلاگین هایی همچون فارست برای اسکتر و فضای سبز می‌کند.

استفاده از ابزار Chaos Scatter

اگر می‌خواهید یک سری آبجکت مانند برگ را زیر درختی Scatter کنید خیلی راحت با ترسیم یک Chaos Scatter، در پارامترهای آن باید برگ‌هایی که از قبل آماده نموده‌اید را، تعریف کنید.در بخش Instanced model objects گزینه‌ی Add را زده و تک‌به‌تک این آبجکت های برگ‌ها را تعریف کنید. حال در بخش Distribute-on target objects نیز گزینه‌ی Add را زده و موضوعی که قرار است روی ان Scatter شود و زمین را در نظر بگیرید، می‌بینید که آبجکت ها در زمین Scatter شده است.

 حال در این ویدیو از آموزش ویری 6، از قبل دایره‌ای را ترسیم سپس با مراجعه به بخش پارامترها، در بخش Areas گزینه‌ی Spiline Add را زده و دایره را تعریف می‌کنیم؛ اینک کاملاً روی مقطع دایره و سطح زمین Scatter انجام می‌شود. در بخش Areas می‌توان دایره را انتخاب و برای قسمت Far عددی را انتخاب کرد (در اینجا 150 سانتی‌متر) تا به شعاع همان عدد برگ‌ها Scatter و Fade و کوچک و پراکنده‌تر شوند و به شکل دایره نباشند. برای تراکم بیشتر برگ‌ها هم در قسمت Count عدد ان را بیشتر در نظر می‌گیریم.

نکته‌ی جالب دیگر که در دوره آموزش ویری به آن به‌صورت کامل اشاره‌شده است این است که اگر شما سطح زمین را تحت هر تغییراتی انجام دهید، به‌عنوان‌مثال Noise دهید می‌بینید که‌برگ‌ها کاملاً به سطح زمین چسبیده و روی هوا قرار نمی‌گیرند.

با رندر گرفتن از فضا می‌توانید نتیجه کار و استفاده از ابزار Chaos Scatter را مشاهده کنید. ویری 6 ویژگی‌های زیادی دارد که در ورکشاپ آموزش ویری 6، ورکشاپ Exterior همه را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم.

ویوید ویژوال بزرگترین مدرسه انلاین معماری ایران.

دوره آموزش ویری (VrayMan)

1,900,000 تومان 49%

969,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید