اندازه گذاری اصولی در اتوکد

توضیحات آموزش

آموزش ویدئو اندازه گذاری اصولی در اتوکد

در این ویدیوی کوتاه آموزش اتوکد، به آموزش اندازه‌گیری در اتوکد و استفاده از ابزار Annotative ها به‌صورت اصولی و حرفه‌ای می‌پردازیم؛ تا بتوان از این تکنیک‌ها در انجام پروژه‌های اجرایی استفاده نمود.

آموزش ویدئو اندازه گذاری اصولی در اتوکد

برای این کار حرف D را تایپ و Enter کرده Dimension Style باز می‌شود، با زدن گزینه‌ی New می‌توان Dimension Style جدیدی را ساخت. حال تیک گزینه‌ی Annotative را برای تغییر اندازه‌ها زده و اوکی می‌کنیم. در صورت عدم انجام این کار، از قسمت Dimension Style گزینه‌ی Modify را فعال نموده و سپس در قسمت Fit تیک گزینه‌ی Annotative را فعال می‌کنیم. بعد از اوکی کردن اندازه‌گذاری را انجام می‌دهیم.

استفاده از ابزار Annotation Scale

در تب Annotative گزینه‌ی Linear را زده و شروع به ‌اندازه‌گذاری می‌کنیم. در صورت کوچک بودن مقیاس عدد خط اندازه، از قسمت Annotation Scale می‌توان نسبت ان را انتخاب نمود.(1:2). لازم به ذکر است، تمامی این نکات به‌صورت کامل در دوره آموزش اتوکد در قسمت آموزش اندازه‌گیری در اتوکد توضیح و به‌صورت عملی کارشده است.

در قسمت‌های کوچک مشاهده می‌کنیم که عدد خط اندازه روی خط اندازه قرار نمی‌گیرد و بیرون از خط اندازه در سمت راست یا چپ ان قرار می‌گیرد و باعث ایجاد بی‌نظم در ترسیم نقشه و نقشه‌خوانی می‌شود. برای این کار Linear را زده و یک اندازه گیری را انجام داده، سپس گزینه‌ی Continue را زده، سپس مابقی اندازه‌گذاری‌ها را انجام می‌دهیم؛ هر قسمت که کوچک باشد، با کلیک کردن در بالا یا پایین عدد خط اندازه را درهمان جا نشان می‌دهد.

برای اندازه‌گذاری داخلی یک Level مقیاس اندازه‌گذاری را کوچک می‌کنیم. برای این کار در قسمت Annotation Scale هرچه عدد سمت چپ بزرگ‌تر باشد، اندازه‌گذاری کوچک‌تر می‌شود. حال تیک Linear را زده و اندازه‌گذاری می‌کنیم، سپس گزینه‌ی Continue را زده سپس مابقی اندازه‌گذاری‌ها را انجام می‌دهیم.

زین پس می‌توان به‌وسیله‌ی این تکنیک و ابزار Annotative ها هر اندازه‌گذاری را به‌طور دلخواه با هر مقیاس کوچک و بزرگ، با استفاده از Annotation Scale و دستور Linear و Continue انجام دهید.

با آموزش رایگان اتوکد در ویویدویژوال به طور کاربردی به محیط نرم افزار اتوکد آشنا خواهید شد ..

 

دوره آموزش اتوکد (Cad plus)

1,800,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید