جلسه ۴ بیم آفیس

توضیحات آموزش

جلسه 4 بیم آفیس

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی و ایجاد سبک‌های جدید دکوراسیون داخلی، بازسازی اهمیت ویژه‌ای پیداکرده است. هدف از انجام بازسازی علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت‌وساز، بهبود بخشیدن و مقاوم ساختن ساختمان در برابر عوامل مختلف پس از گذشت چندین سال از ساخت آن است؛ و سبب افزایش طول عمر بنا و رسیدن به سبک دلخواه کاربر می‌شود.

ما نیز در مجموعه ویویدویژوال برای تسلط شما به این موضوع، با ارائه دوره بازسازی اداری، در قالب دو ترم آموزشی (فرایند طراحی-فرایند اجرا و بازسازی) به آموزش صفرتا صد این مبحث در قالب از ایده تا اجرا، طراحی ترسیم و ارائه، دیاگرام و موشن گرافیک، متره و برآورد هزینه، سفارش و خرید مصالح و… به‌طور کامل پرداخته‌ایم.

عوامل اساسی در فرایند طراحی

این قسمت از فیلم آموزشی نوسازی در رویت، مربوط به جلسه‌ی چهارم از ترم اول آغاز فرایند طراحی است. در ابتدای فرایند طراحی هنگام گرفتن پروژه از کارفرما، در هر مقیاس باید چهار عامل اساسی را در نظر گرفت:

1-محل یا سایت پروژه:

در ابتدای فرایند طراحی، هنگامی‌که کارفرما شمارا به‌عنوان طراح برای پروژه خود در نظر می‌گیرد، ابتدا باید با بازدید از پروژه، آن را مستند نگاری کرد. در این مرحله طراح با در نظر گرفتن نظرات و ایده‌های کارفرما و بررسی این نظرات به ایده‌های پخته‌تری و برنامه‌ریزی بهتری خواهد رسید.

2-عملیات برنامه‌ریزی

 انجام این عملیات به سه دسته تقسیم می‌شود:

آ) گردآوری اطلاعات:

این بخش از برنامه‌ریزی، از بازدید پروژه آغاز می‌شود. (بازدید پروژه را در جلسات قبل از آموزش بازسازی در رویت باهم انجام دادیم) بعد از بازدید پروژه، باید بتوان از بازدید انجام‌شده و اندازه‌هایی تهیه‌شده، پلان تهیه کنیم. همچنین با تهیه تعدادی گزارش از مشاهدات و در میان گذاشتن موضوعات با کارفرما طی چند جلسه مصاحبه، درنهایت با در نظر گرفتن کاربری‌های موردنظر و مشخص کردن اینکه از این فضا چه کاربری انتظار می‌رود و چه کسانی قرار است از آن استفاده کنند برنامه‌ریزی می‌کنیم.

ب) تحلیل اطلاعات

بعد از جمع‌آوری و گرداوری داده‌ها، به سراغ تحلیل اطلاعات می‌رویم. درواقع تحلیل اطلاعات یعنی تحلیل اطلاعاتی که در مصاحبه‌ها از کارفرما تهیه نمودیم. دیاگرام‌های طراحی کرده و پلان‌هایی که به‌صورت دستی و اسکچ تهیه کردیم را تحلیل کنیم. همچنین باید فهرست کاربری‌ها و تعداد اشخاصی که از فضا استفاده می‌کنند، تعیین و نهایی شوند. درنهایت باید نیازهای مربوط به هر فضا و فردی که داخل فضا است، نهایی شود.

پ) مستندسازی اطلاعات

در این قسمت اطلاعات گرداوری شده، اطلاعات و مصاحبه‌هایی که با کارفرما انجام‌شده و به نتیجه نهایی رسیده، باید مستندسازی شود. قراردادها و میزان دستمزدها باید تعیین و مستندسازی شود؛ درنهایت باید تمامی مجوزهای لازمه را از کارفرما تهیه کرد و در کنار آن گزارش‌هایی در طی پروژه، از روند پیشرفت پروژه به کارفرما داد.

در بخش نوسازی در رویت، انجام این مراحل در انجام پروژه بسیار مهم و پراهمیت است؛ با تهیه جدول از این مراحل و تیک زدن هر آیتم بعد از انجام آن مرحله، هیچ آیتمی از قلم جا نمی‌افتد.

3-جدول زمان‌بندی:

در این جدول علاوه بر مسئولیت‌های طراح، تصمیم‌های مهم کارفرما مانند انتخاب پیمانکار به‌عنوان عضوی از پروژه تعیین می‌گردد. شما با داشتن یک جدول زمان‌بندی طول فرایند طراحی، طول تولید نقشه‌ها، طول تهیه رندرها، میزان زمانی استفاده‌شده برای تهیه دیتیل ها و گزارش دادن به کارفرما در نظر می‌گیرید، به‌طور کامل منطقی شمارا راهنمایی می‌کند. در ادامه این فیلم آموزشی از آموزش بازسازی در رویت جدول زمان‌بندی و طول پروسه برای شما نمایش داده‌شده تا بدانید به چه صورت آن را تنظیم و استفاده کنید.

4-بودجه

این مرحله مهم علاوه بر تسهیل روند پروژه، به‌طور مستقیم با محدوده کار و جنس پوشش نهایی سطوح در ارتباط است. بودجه یک پروژه به دو بخش سخت (هزینه اجرا و تهیه تجهیزات) و نرم (دستمزد طراحی و مشاوره) تقسیم می‌شود.

اگر شما به‌عنوان صاحب پروژه هستید، بودجه نیز توسط شما تعیین می‌شود. اگر پروژه برای کارفرما باشد، کارفرما یک سقف برای خود مدنظر قرار می‌دهد. هنگام در نظر گرفتن بودجه احتمالات و تلورانس‌هایی برای بالا و پایین شدن قیمت‌ها، همان‌طور که در جزوه‌ی آموزش نوسازی در رویت نیز اشاره‌شده است در نظر می‌گیریم.
این احتمالات شامل:

آ) احتمالات طراحی

مانند زیاد و کم شدن درخواست کارفرما؛ معمولاً بین 5 تا 10 درصد در نظر گرفته می‌شود.

ب) احتمالات ساخت

برای گرانی و کم یافت شدن یک متریال در بازار کار و بسیاری اتفاقات دیگر که باعث تغییر در پروسه زمانی پروژه شود؛ معمولاً بین 5 تا 15 درصد در نظر گرفته می‌شود.

پ) احتمالات کارفرما

گاهی مواقع کارفرما در پروسه طراحی (طراحی-انتخاب متریال-اختصاص دادن فضاهای مختلف به کاربری‌ها) تغییر به وجود می‌آورد؛ معمولاً بین 5 تا 15 درصد در نظر گرفته می‌شود.

ت) احتمالات تشدید

این احتمالات مرتبط به مصالح و کارگرها است (کمبود کارگر، گران شدن دستمزد کارگران). معمولاً بین 3 تا 5 درصد در نظر گرفته می‌شود.

قرارداد و دستمزد طراحی:

در پروژه‌های بزرگ مدیر پروژه مسئولیت هماهنگی بین قراردادها، دستمزدها، فرایند طراحی دارد اما در پروژه‌های کوچک‌تر، طراح هر دو مسئولیت طراحی و مدیریت پروژه را به عهده دارد.

قرارداد و دستمزد طراحی را از کارفرما می‌توان به دو صورت تهیه نمود:

1-دستمزد بر اساس هزینه مشخصی برای واحد سطح

2-دستمزد پروژه بر اساس یک طراحی با زمان مشخص

در این قسمت از آموزش بازسازی در رویت، خط قرمزهایی که هر طراح در پروژه باید در نظر بگیرد شامل:

-بدون پیش‌پرداخت، هیچ‌وقت پروژه را آغاز نکنید.

– برای هر مرحله از انجام کار، میزان مبلغی در نظر بگیرید.

-هیچ زمان بدون گرفتن شرح خدمات از کارفرما، شروع به کار نکنید.

-و درنهایت شیوه پرداختی هم مشخص کنید.

در مورد دستمزد طراحی، یکی از شیوه‌های پرداختی مرسوم، ساعتی است. شیوه دیگر که خصوصاً برای پروژه‌های فریلنسری به کار می‌رود، دستمزد طراحی پروژه بر اساس کل پروژه است. شیوه دیگر که بیشتر برای اجرا بکار می‌رود درصدی از هزینه ساخت کل پروژه است و مدیریت پیمان نام دارد.

فازهای طراحی

فاز طراحی طبق جدول موجود در فیلم آموزشی نوسازی در رویت، شامل پنج بخش اصلی است:

1- برنامه‌ریزی

در این بخش در طی زمان تعیین‌شده با مذاکره کردن با کارفرما، بازدید از پروژه و کسب اطلاعات شروع به اتود زدن و ترسیم کانسپت های متنوع می‌کنیم.

2- طراحی کانسپت

طی زمان تعیین‌شده، بایستی کانسپت اصلی پروژه را تهیه و ارزشیابی نمود؛ سپس طی جلسات متعدد با ارائه طرح‌های مختلف به کارفرما، آن را نهایی کرد.

3- تکمیل طراحی (نقشه‌های فاز دو و اجرایی پروژه):

در این مرحله باید نقشه‌های اجرایی، فاز دو، تمامی پلان‌ها، نماها، دیتیل ها و هرآن چیزی که برای اجرا نیاز است در مدت‌زمان مشخص‌شده، به نهایت خود برسد.

4- تهیه مدارک طراحی

در این مرحله طی مدت‌زمان معلوم باید تمام مدارک برای اجرا به پیمانکار و مجری ارائه شود.

5- اجرای پروژه

در این مرحله نمی‌توان مدت‌زمان مشخص و اندازه دقیق برای اجرای پروژه تعیین کرد، اما بر اساس تجربه و گروه اجرایی شما می‌توانید یک بازه زمانی تقریبی برای کارفرما مشخص کنید. همچنین شما باید از تمام مراحل انجام پروژه بازدید کنید تا اشتباهی در هنگام اجرا صورت نگیرد؛ و به کارفرما این اطمینان را بدهید که طراحی شما با تمام و کمال به نحو احسنت اجرا می‌شود.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید