اندازه گذاری ۳d در رویت

توضیحات آموزش

اندازه‌گذاری 3d در رویت

اندازه‌گذاری با Set کردن Work plane

دانستن اندازه و مقیاس خطوط یک پروژه، از اصلی‌ترین نیازهای یک طراح و معمار است؛ تا با استفاده از آن، طراحی اصولی و واقع‌گرایانه باشد. رویت به دلیل فرایند مدل‌سازی اطلاعات (BIM)، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین و تخصصی‌ترین نرم‌افزار در حوزه معماری و طراحی است.

ازآنجاکه نرم‌افزار رویت دارای قابلیت ترسیم هم‌زمان نقشه دوبعدی و سه‌بعدی است، می‌توان نقشه های فاز دومعماری را با قابلیت ویرایش سریع و بدون نقص ترسیم کرد. در این فیلم اموزشی رایگان از دوره آموزش رویت به اندازه گداری پروژه در دید سه‌بعدی می‌پردازیم.

تابه‌حال ممکن است این اتفاق برای هر بیم مدلری پیش آید که در محیط سه‌بعدی نتواند اندازه‌گذاری انجام دهد. در این قسمت از آموزش رایگان رویت، به بررسی نحوه‌ی انجام این کار می‌پردازیم. در تب Architecture، با زدن گزینه Work plane Set، در پنجره بازشده Pick a plane را انتخاب و اوکی می‌کنیم. با انتخاب یکی از صفحات عمودی، در تب Annotate گزینه Aligned را می‌زنیم؛ اینک می‌توان هر نقطه‌ای به‌صورت عمودی را اندازه‌گذاری نمود. همچنین می‌توان مجدداً در تب Architecture، با انتخاب گزینه Work plane Set، Pick a plane را انتخاب و اوکی می‌کنیم. اینک ضخامت دیوار را انتخاب و در تب Annotate گزینه Aligned را زده و فاصله دیوار تا دیوار را اندازه گداری می‌کنیم. به همین راحتی با Set کردن هر Work plane، عمود به آن Work plane می‌توانید اندازه‌گذاری انجام دهید.

تمامی مباحث اندازه گداری در جلسه 26 از دوره آموزش رویت، پکیج دکتربیم (BIM) به‌طور کامل به‌صورت پروژه محور تدریس شده است.

دوره آموزش رویت (Dr.Bim Plus)

2,500,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید