تاریخچه ی آشپزخانه

توضیحات آموزش

تاریخچه ی آشپزخانه

با تلوزیون معماری همراه ما باشید

طراحی آشپزخانه

با رشد روزافزون صنعت ساختمان، نرم‌افزار پرقدرت و پرکاربرد اتوکد به‌عنوان سریع‌ترین ابزار در ترسیمات دوبعدی با دارا بودن چندین هزار دتایل ساختمانی، کتابخانه بزرگ مبلمان، بلوک‌های ساختمانی و همچنین قابلیت خروجی مناسب و بهینه برای سایر نرم‌افزارها همواره جزو نیازهای اولیه هر طراح و معمار است.

ما نیز در مجموعه ویویدویژوال با تهیه و ارائه پکیج کد پلاس(CAD+ به آموزش اتوکد از صفرتا صد در قالب هفت ترم آموزشی به آموزش و نکات اتوکد دوبعدی، ضوابط شهرداری و نظام‌مهندسی، صفرتا صد فاز دو معماری، اتوکد سه‌بعدی، تحلیل آزمون‌های نظام‌مهندسی، طراحی و اجرای نماهای دوپوسته و طراحی آشپزخانه و به‌طورکلی هر آنچه برای حرفه‌ای شدن در اتوکد نیاز دارید، پرداختیم. در این فیلم کوتاه به معرفی مباحث مطرح‌شده درترم هفت و ترم آخر پکیج کد پلاس(CAD+)، در رابطه با طراحی آشپزخانه می‌پردازیم.

تاریخچه آشپزخانه

در جلسه اول از ترم هفتم آموزش اتوکد به بررسی تاریخچه آشپزخانه می‌پردازیم. تاریخچه آشپزخانه به سال‌ها و قرن‌های پیش و قرون‌وسطی بازمی‌گردد. در آن زمان چیزی به نام آشپزخانه با شکل و شمایل زمان حال وجود نداشت، یعنی درواقع مرکزی به نام آتش وجود داشت و تمامی اتفاقات خانه مانند درهمی‌ها، پخت‌وپز و گرمایش حول آتش و به‌واسطه آن شکل می‌گرفت. استفاده از آتش به این منظور، سبب ایجاد دود و دوده به‌واسطه شعله‌ور شدن آتش می‌شد، بعدها به‌واسطه شکل‌گیری و اختراع شومینه‌ها و دودکش‌ها این مشکل  برطرف شد.

در قرن 16 و 17 میلادی با پیشرفت شومینه‌ها و قرار دادن چرخ در وسط آن‌ها، سگی داخل چرخ می‌چرخید و به‌واسطه دویدن سگ، برای چرخاندن غذا و شعله‌ور شدن آتش از آن‌ها استفاده می‌شد.

سپس در قرن 18 و19 میلادی با شکل‌گیری علم ارگونومیک و اتفاقات دیگر، آشپزخانه‌ها شکل آمریکایی گرفتند. سپس به زمان حال رسیده و به آشپزخانه‌های حرفه‌ای و اپن رسیدیم. انقلاب صنعتی و طراحی صنعتی در شکل‌گیری آشپزخانه و ابزارآلات آشپزخانه بسیار مهم بود.

مباحث مطرح‌شده درترم 7 پکیج کد پلاس(CAD+)

در دوره آموزش اتوکد بعد از بررسی تاریخچه آشپزخانه و سیر تکامل ان در جزوه هم اشاره‌شده است، به معرفی انواع آشپزخانه‌ها مانند خطی،U شکل،L شکل و انواع و اقسام آشپزخانه می‌پردازیم. سپس به بررسی مثلث کار و ضوابط آن، نحوه‌ی استفاده از ابزارآلات و مبلمان اصلی آشپزخانه و ضوابط و ابعاد و اندازه و استانداردهای مساحت و طراحی آشپزخانه می‌پردازیم.

سپس به آموزش نکات تکمیلی طراحی و ضوابط کابینت‌ها و مبلمان آن و ترسیم دقیق پلان و نما و برش و ترسیم پرسپکتیو ایزومتریک آشپزخانه می‌پردازیم. درنهایت به بررسی چند نقشه آشپزخانه از برندهای معتبر و نکات منفی و مثبت در ترسیمات آن‌ها و دیتیل های اجرایی آشپزخانه پرداخته‌شده است.

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید