کثیفی در ویری ۵

توضیحات آموزش

تو این ویدیو با ویژگی جدید تو پارامتر مپ VrayDirt آشنا میشین که میتونیم به کمک اون، جزییات رو در مدلهای کوچیک و ریز افزایش بدیم. این مپ با اضافه کردن حس و حال گرد و خاک و کثیفی و کهنگی به مدلها باعث ایجاد جزییات خواهد شد.

کثیفی در ویری پنج

ویری محصول شرکت Chaos، به‌عنوان یکی از پرکاربردترین و منحصربه‌فردترین پلاگین های رندر درزمینهٔ رندرهای رئال، انیمیشن‌سازی، بازی‌سازی، نورپردازی و ایجاد سایه محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران دارد.

یکی از ویژگی‌های بسیار عالی این پلاگین آپدیت و به‌روزرسانی آن است، در هر نسخه جدید آن امکانات بسیار عالی به این پلاگین افزوده می‌شود؛ و به نیاز کاربر به‌راحتی و سادگی پاسخ می‌دهد. در این فیلم آموزشی کوتاه از آموزش رایگان ویری، با اضافه کردن گردوخاک و کثیفی و کهنگی به مدل‌ها، جزئیات کوچک و ریز را افزایش می‌دهیم.

استفاده از مپ VRayDirt برای افزایش جزئیات

در این بخش از دوره آموزش ویری5، به یکی از روش‌های افزایش جزئیات درصحنه و مدل‌ها، با استفاده از یک سری تکسچرها و متریال های خاص می‌پردازیم. در نرم‌افزار ویری با استفاده از مپ VRayDirt، می‌توان برای افزایش جزئیات، این مپ را به Diffuse متریال ها نسبت داد. دقت شود هنگام نسبت دادن این مپ به یک متریال و نسبت دادن متریال به موضوعی، موضوعات دارای ضخامت کم دچار مشکل می‌شوند. حال این مپ را با پارامترهای پیش‌فرض خود نسبت می‌دهیم و مجدد رندر می‌گیریم، همان‌طور که می‌بینید قسمت‌های دارای ضخامت کم (سر کلاهک آباژور، یا درب کشوها) سطوح به هم نزدیک شده و روی‌ هم دیگر Dirt ایجاد می‌کنند.

در ویری 5.2 در مپ VRayDirt پارامتری به نام Thin mode افزوده‌شده است، با فعال کردن این گزینه دیگر این مشکل در مدل‌های نازک و باریک ایجاد نمی‌شود و اینک هوشمندانه مدل‌ها و سطوح نزدیک به هم شناسایی می‌شود و باگی که در نسخه‌های قبلی داشت از بین می‌رود. حال با مقایسه قبل و بعد استفاده از این مپ، تأثیر VRayDirt به‌وضوح آشکار می‌شود؛ در این حالت جزییات کار خصوصاً در مدل‌هایی که به این شکل حالت ابزار خورده و کلاسیک دارند، می‌توان افزایش داد.

لازم به ذکراست در نسخه‌های جدید ویری، ویژگی‌های ریزودرشتی اضافه‌شده است؛ در پکیج ویری من(VRay-Man) همه‌ی آن‌ها را سعی کردیم، آموزش دهیم.

دوره آموزش ویری (VrayMan)

1,800,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید