۳ نکته ی ناب از اتوکد

توضیحات آموزش

عنوان 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

عنوان 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

عنوان 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ویدئو آموزش تکنیک‌های نقشه‌کشی در اتوکد (Auto Cad)

در این ویدیوی آموزش اتوکد به شرح چند نکته که اغلب اکثر استفاده‌کنندگان از اتوکد در نقشه‌کشی معماری در ان به مشکل برمی‌خورند، پرداخته و با ارائه چند راه‌حل برای نقشه‌کشی در اتوکد مانع از برخورد به مشکل ‌شویم. لازم به ذکراست تمامی این نکات و نکات بیشتر در دوره آموزش اتوکد (Cad Plus) به‌طور کامل توضیح، و در پروژه‌های مختلف کارشده است.

مشاهده‌ی فایل اتوکد از دید (View) سه‌بعدی

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بیشتر افراد به دلیل نداشتن علم درست از آموزش نقشه‌کشی در اتوکد با آن مواجه می‌شوند، به این صورت است که: با مشاهده‌ی پلان موردنظر از نمای بالا (Top) هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما در قسمت سه‌بعدی (با نگه‌داشتن Shift و اسکرول موس) همه‌ی خطوط در محور z به سمت بالا و پایین ترسیم‌شده و کار بسیار نامنظم شده است. این اتفاق زمانی اتفاق میافتد که ما در ابتدای ترسیم نقشه‌کشی معماری به قسمت سه‌بعدی مراجعه نکرده و با فعال بودن snap خطوط را بالا و پایین ترسیم می‌کند.

توصیه می‌شود هنگامی‌که فایلی را از شخص یا ارگان خاصی خصوصاً شهرداری تهیه می‌کنیم، حتماً در قسمت سه‌بعدی آن را چک کرده تا در صورت دارا بودن چنین مشکلی ان را حل نمایید. در این قسمت از آموزش اتوکد به قسمت Plan آمده و در قسمت Express Tools در پنل Modify، قسمت Flatten Object (که کار ان Convert 3D GeometryTo 2D یعنی تبدیل فایل هندسی سه‌بعدی به دو بعد) را انتخاب کرده و حال کل ابجکت ها را انتخاب (Select) و اینتر را می‌زنیم؛ حال با طرح این سؤال از ما Remove hidden line? پیش‌فرض خودش را که No هست را انتخاب و سپس اینتر می‌کنیم تا prosses خود را انجام دهد. بعد از اتمام این کار با مراجعه به قسمت سه‌بعدی مشاهده می‌کنید که چقدر راحت این اتفاق افتاده و خطوط همه در حالت دوبعدی قرارگرفته و هیچ مشکلی وجود ندارد.

نقاط سفید بی‌خاصیت در اتوکد

نکته‌ی دیگر در آموزش نقشه‌کشی در اتوکد، هنگامی ست که فایل حجم زیادی داشته یا فایل را از شخص دیگری تهیه‌کرده باشیم، به وجود آمدن یک سری نقاط سفیدرنگ در صفحه با Zoom in یا Zoom out، این نقاط از بین رفته ولی به‌محض کلیک کردن دوباره این خطوط پیدا می‌شوند.

برای از بین بردن این نقاط در نقشه‌کشی معماری باید دستور Blipmod را تایپ کرد، اما این دستور به‌تنهایی کافی نیست و باعث از بین رفتن این نقاط نمی‌شود.درقسمت آموزش نقشه‌کشی در اتوکد بارها به این نکته توجه شده ، که باید Blipmod را با استفاده از نقطه یا دات استفاده کنیم به این صورت: (Blipmod.). حال Blipmod. را تایپ و اینتر می‌کنیم و سپس گزینه‌ی No را انتخاب می‌کنیم، مشاهده می‌شود که دیگر درصحنه نقطه‌ای وجود ندارد.

آموزش ساخت Break line در اتوکد

نکته‌ی آخر در این ویدیوی آموزشی نقشه‌کشی در اتوکد Break line است. Break line را در نقشه‌کشی معماری در قسمتی که خط شکست پله وجود دارد یا در قسمت‌هایی در پلان یا مقطع که نیاز به شکست وجود دارد، ایجاد می‌کنیم. مجدداً به قسمت Express Tools مراجعه کرده و در پنل Draw گزینه‌ی Break line Symbol را انتخاب می‌کنیم. تنها کافی ست ابتدا و انتهای قطر قسمتی را که می‌خواهیم Break line را قرار دهیم کلیک کرده، سپس در مرکز خط کلیک می‌کنیم اینک Break line ایجاد می‌شود. در صورت بزرگ و یا کوچک بودن سایز Break line در تنظیمات آن انتهای صفحه گزینه‌ی Size را زده و عدد موردنظر را تایپ و کلیک می‌کنیم و اندازه‌ی آن را تغییر می‌دهیم و همین‌طور می‌توان در تنظیمات آن مقدار Extention را تغییر داد.

با آموزش رایگان اتوکد در ویویدویژوال به طور کاربردی به محیط  نرم افزار اتوکد آشنا خواهید شد ..

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید