Corona Image Filters

Corona Image Filters

ایمیج فیلتر Corona Image Filters

Corona Image Filters انتقال بین رنگ پیکسل های مجاور را با محو کرد یا شارپ کردن آن ها کنترل میکنند.

ایمیج فیلتر ها در واقع به کمک محو کرد (blur) خصوصا در لبه ها و نقاطی که نور با شدت زیادی به لبه ها و سطوح  برخورد کرده است(پیکسل های مجاور با کنتراست رنگی بیشتر)، باعث کمتر شدن افکت Moire و سایر artifact ها در رندر می شوند.

علاوه بر این، با شارپ کردن پیکسل های مجاور به نشان دادن بافت هایی با دیتیل های زیاد و کوچک کمک بسزایی میکنند. همچنین انتخاب ایمیج فیلتر مناسب در انیمیشن ها باعث کاهش مشکلاتی از قبیل فلیکر در زمان پخش میشود.

برای کنترل شعاع فعالیت این فیلتر ها در Corona Image Filters از پارامتر width (واحد آن پیکسل است) استفاده میشود که هرچه این مقدار این پارامتر بزرگتر باشد میزان محو شدگی هم بیشتر خواهد بود.

نکته: در سایز رندر های متفاوت نیاز به تغییر این پارامتر خواهید داشت تا رندر شما به بهترین نحو نمایش داده شود و جزییات آن مشخص گردد.

Moiré یک کلمه ی فرانسوی به معنی موج دار است. مویر (Moire) زمانی رخ می دهد که یک منظره یا شیء که از رندر گرفته شده، دارای الگوهای تکراری مانند خط، نقطه و امثال آن باشد. این پدیده خصوصا در زمانی این الگو ها با فاصله بسیار کم از هم باشند بسیار تشدید میشود.

نمونه ای از این پدیده را در تصویر زیر می بینید.

Corona Image Filters

در زیر تست هایی از تمامی فیلتر های در دسترس در کورونا با شعاع های فعالیت متفاوت را می بینید.

همچنین در چارت زیر تاثیر آن ها را بر سرعت رندر مشاهده میکنید.

حرفه ای ها چگونه برای Corona بک گراند تولید میکنند؟ برای رسیدن به پاسخ این سئوال به لینک زیر مراجعه نمایید:

بک گراند حرفه با corona

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17