راینو رو به اتوکد تبدیل کن

توضیحات آموزش

تبدیل راینو به اتوکد

نرم‌افزار پرطرفدار راینو به دلیل سریع و سبک بودن و قدرتمند بودن، درزمینهٔ مدل‌سازی‌های پیچیده و ارگانیک محبوبیت بسیار زیادی در بین طراحان و معماران کسب نموده است. این نرم‌افزار مزیت‌های بی‌شماری ازجمله: امکان تغییرات بی‌شمار، نقشه‌کشی دوبعدی، تصویر و مستندسازی و مدل‌سازی فرم‌های آزاد سه‌بعدی و… داراست.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار، پشتیبانی از اکثریت فرمت‌های خواندن و نوشتن است؛ درواقع می‌توان گفت راینو، با تمام نرم‌افزارهای مدل‌سازی دوبعدی و یا حتی سه‌بعدی قابلیت تبادل فایل دارد. در این قسمت از آموزش راینو، با آموزش یک تکنیک می‌توان همه دستورات اتوکد را در راینو وارد نمود و با استفاده از دستورات اتوکد در راینو، سرعت ترسیمات خود را چندین برابر افزایش داد

کار کردن با دستورات اتوکد در راینو

در این قسمت از دوره آموزش راینو، به‌راحتی می‌توان راینو را به اتوکد تبدیل کرد. برای انجام این کار در نوارابزار بالا با کلیک کردن روی چرخ‌دنده، در صفحه‌ی بازشده روی Aliases کلیک کرده و از قسمت Import با انتخاب فایل AutoCAD Aliases for Rhino (که در سایت ویویدویژوال قرار داده‌شده و می‌توانید دانلود کنید) Open می‌کنیم. اینک تعداد دستورات ایمپورت شده را در اختیار ما قرار می‌دهد. (در این فایل 120 دستور ایمپورت شد)

حال به‌ سادگی در نرم‌افزار راینو با زدن کلید L از کیبورد می‌توان Line ترسیم نمود، با فشردن کلیدهای PL می‌توان Poly Line و با زدن O و تعیین یک عدد به‌راحتی می‌توان عملیات آفست (Offset) انجام داد. به‌این‌ترتیب، در این قسمت از آموزش رایگان راینو هر دستور اتوکد در راینو نیز عمل می‌کند و من‌بعد می‌توان به‌صورت کیبوردبیس T از این نرم‌افزار استفاده نمود و سرعت انجام پروژه را بالا برد.

لازم به ذکر است این تکنیک و تمامی نکات آموزشی دیگر از قبیل تهیه خروجی از نرم‌افزار راینو به سایر نرم‌افزارهای معماری، مدل‌سازی انواع ساختمان‌های سنتی و مدرن، پلاگین های کاربردی راینو، رندرنینگ و انیمیشن با اینسکیپ و حتی تهیه تور مجازی و… در دوره آموزشی راینو (Rhino Shield) در قالب انجام پروژه کامل آموزش داده‌شده است.

دوره آموزش راینو (Rhino shield)

1,500,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید