مدل های سه بعدی رمزدار با تاریخ انقضا

توضیحات آموزش

مدل های سه بعدی رمز دار با تاریخ انقضا

ممکن است برای شما پیش اومده باشه که بخواهید فایل مدل شده داخل نرم افزار 3dsmax را در اختیار کارفرما یا اشنایانتان قرار دهید اما نمی خواستید source و کلیت اصلی فایل را در اختیار داشته باشند یا حتی بعد از زمان خاصی، فایل قابل استفاده نباشد.
در این روش ، شما مانع دسترسی افراد به مدلتان می شوید و حتی توانایی Export و Merge آن فایل را ندارند و با این کار امنیت مدل های سه بعدی را تامین می کنید. در این آموزش سبک سازی صحنه را نیز فرا میگیرید تا ویوپورت سریع تری داشته باشید.
در ابتدا استاد محسنی روی یک صحنه ی توپوگرافی که شامل کوه و دریاچه می باشد آموزش را شروع و بعضی از قسمت های این توپوگرافی را با استفاده از تعدادی درخت که حجم سنگینی دارند پر میکنند.
این درختان پرجزئیات فایل شما را سنگین میکند برا جلوگیری از این اتفاق می توانید از پروکسی استفاده کنید . این امکان برای شما در کرونا وجود دارد اما در این آموزش از پلاگین sini جهت پروکسی کردن مدل های سنگین و پرجزئیات با قابلیت های بیشتر استفاده می شود .
بعد از آن استاد توضیحاتی در مورد این پلاگین و وب سایتش میدهد.
آدرس وبسایت www.sinisoftware.com :

توضیحات سایت و پلاگین sini software

– ساپورتِ رندر انجین های مختلف مثل کرونا، ویری و… بدون نیاز به کانورت.
– قابلیت رمزگذاری روی پروکسی ها
بعد از آن، وارد توضیحات نصب این پلاگین میشوید. ( این پلاگین را از طریق سایت ویوید ویژوال دانلود کنید. )
بعد از نصب، برای انتخاب پروکسیِ این پلاگین، داخل نرم افزار مکس از بخش create و بخش sini software گزینه ی proxSi را انتخاب کنید و با کلیک و درگ داخل ویوپورتِ مکس یک sini proxy کشیده میشود.
تفاوتی که این پروکسی با پروکسی های کرونا و ویری دارد این است که میتوانید در بخش proxy object از دو حالت internal ( سیو در داخل فایل خودتون ) و external ( انتخاب یک ابجکت و اعمال پروکسی روی آن ) استفاده کنید.
در حالت external شما گزینه pick object to proxsi رو میزنید و آبجکتی میخواهید رو از داخل صحنه انتخاب میکنید و یک مسیر تعیین میکنید ، حال ابجکت شما پروکسی شد و از بخش display میتوانید حالت های مختلف نمایش را انتخاب کنید ، که حالت point cloud بهترین حالتِ نمایش در ویوپورت هست.
قابلیت مهم دیگر این پروکسی گزینه ی use color shift می باشد که باعث ایجاد تفاوت در رنگ متریال های این ابجکت در کپی های متعدد جهت حذف تکرار و تصادفی کردن رنگ ها میشود.
علاوه بر موارد پیش بحث امنیت مدل بود که در بخش ابجکت های پروکسی شده بخشی هست به اسم proxy security که میتوانید امنیت مدل را تامین کنید. در این بخش برای پروکسی میتوانید تاریخ انقضا و رمز بزارید که هر وقت زمانش رسید فایل و پروکسی از بین برود و بدون رمز هم قابل استفاده و تغییر نباشد.
فقط کافیست شخصی که قرار است از این فایل استفاده کند این پلاگین را نصب داشته باشد.
و در آخر اگر بخواهید تمام ابجکت های فایلتان را رمزگذاری کنید حتما باید پروکسی کنید و برایشان یک رمز تعریف کنید.

نتیجه گیری

سر اخر هدف از این اموزش این بود که اگر شما نیاز پیدا کردید فایل سه بعدیتان را برای شخصی ارسال کنید و نخواستید احیانا فایل قابل تغییر باشد می توانید از این روش استفاده کنید و برای ابجکت های پروکسی شده توسط پلاگین sini رمز و تاریخ انقضا تعیین کنید تا دیگر به راحتی قابل تغییر و کپی نباشند اما در عین حال قابل رندر گیری باشند. منبع آموزش ویوید ویژوال [vc_custom_heading text=”مدت: 15دقیقه
حجم: 49MB” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:right”] مدرس: محمد رضا محسنی

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید