آموزش مدلسازی طاق متقاطع در اتوکد با چند ابزار و ترفند ساده

توضیحات آموزش

مدلسازی طاق متقاطع در اتوکد

یکی از ویژگی های مهم اتوکد سه بعدی سرعت بالا در ترسیمات و مدلسازی های دقیق هست. توی این ویدیو آموزشی میخوام نحوه مدلسازی طاق های متقاطع رو با شما کار کنم.
و ببینیم که با چه سرعتی و چقدر راحت میتونیم این موضوعات رو در اتوکد سه بعدی مدلسازی کنیم. و از مدل نهایی در نرم افزاهایی مثل مکس و یا لومیون استفاده کنیم و بتونیم رندرهای جذابی رو تهیه کنیم.

ویژگی های طاق متقاطع

یکی از ویژگی های مهم اتوکد سه بعدی سرعت بالا در ترسیمات و مدلسازی های دقیق هست. در این ویدیو آموزشی رایگان با نحوه مدلسازی طاق های متقاطع به صورت کامل آشنا خواهید شد.
طاق متقاطع یا طاق چهار بخش طاقی است که از تقاطع دو طاق آهنگ بدست می آید.

در این طاق به جای اینکه چهار ضلع طاق بر روی چهار دیوار یا سطح تکیه کند، برر روی چهار نقطه یا ستون استوار می شود. اجرای طاق متقاطع از چهارگوشه آن شروع و به راس آن ختم می شود و برای اجرای آن نیاز به تویزه های گچی راهنما می باشد.
یکی از مزایای طاق متقاطع علاوه بر عملکرد ایستایی آن، قابلیت گسترش آن در طول محورهای هندسی مختلف می باشد.

در این ویدیو آموزشی رایگان ابتدا با نحوه ترسیم مقاطع دوبعدی ستون های طاق متقاطع و پس از آن روند مدلسازی سه بعدی و جزییات ترسیمی این نوع از ستون ها آشنا خواهیم شد.

 نحوه ساخت طاق های متقاطع :

برای مدلسازی این طاق ابتدا از یک الگوی ترسیمی دوبعدی طاق کمک میگیریم پس از آن با استفاده از ابزارهای اتوکد و چند ترفند ساده طاق متقاطع مد نظر را مدلسازی میکنیم
در نهایت با روند گسترش طاق متقاطع به همراه ستون های آن در جهات مختلف به صورت کامل اشنا خواهیم شد خواهیم دید که با چه سرعتی و چقدر راحت میتونیم این موضوعات رو در نرم افزار اتوکد سه بعدی مدلسازی کنیم. و

از مدل نهایی در نرم افزاهایی مثل مکس و یا لومیون استفاده کنیم و بتونیم رندرهای جذابی رو تهیه کنیم. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با ضوابط فاز دو سازه ای و اجرای ساختمان به صورت کامل و ویژه بازار کار پیشنهاد میکنیم
پکیج کد پلاس رو تهیه بفرمایید

 


برای مشاهده بیشتر آموزش های نرم افزار اتوکد اینجا کلیک کنید


 

ترم های آموزشی دوره آموزشی اتوکد

ترم اول: صفر تا صد اتوکد دو بعدی

ترم دوم: صفر تا صد ضوابط شهرداری و نظام مهندسی

ترم سوم: حل یکی از آزمون های نظام مهندسی و صفر تا صد فاز دو معماری به صورت پروژه محور

ترم چهارم: صفر تا صد اتوکد سه بعدی

ترم پنجم: طراحی آشپزخانه

ترم ششم: تحلیل برخی از آزمون های نظام مهندسی

ترم هفتم: طراحی و اجرای نماهای دو پوسته فلزی منبع آموزش ویوید ویژوال مدت زمان آموزش: 25 دقیقه


حجم فایل: 40 مدرس: مهرداد عزیزی

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید