آموزش ابزار سلکشن باکس در رویت

توضیحات آموزش

ابزار سلکشن باکس در رویت

برای نمایش جزییاتی از پروژه معماری که در پلان، نما و برش های دوبعدی قادر به دیدن آن ها نیستیم میتوان از ابزار سلکشن باکس رویت به منظور نمایش دیتیل سه بعدی استفاده نمود.
برای بسیاری از افرادی که دانش و مطالعه کافی در زمینه های گرافیک، عمران یا معماری را نداشته باشند، درک رفتار و نحوه شکل گیری یک دیتیل سه بعدی امری دشوار یا بعضا گنگ و غیرقابل فهم می باشد و این موضوع در زمینه اجرای پروژه های عمران یا معماری میتواند نواقص و هزینه های زیادی را متوجه کارفرمای پروژه نماید.
در این آموزش رایگان از نرم افزار رویت با یکی از ابزارهای بسیار کاربردی رویت با عنوان ابزار سلکشن باکس آشنا خواهید شد که به کمک آن میتوانید از بخش های مختلف و دلخواه پروژه رویت یک دیتیل سه بعدی با جزییات کامل ایجاد نمایید.

کاربرد سلکشن باکس در رویت

نرم افزار رویت به عنوان تخصصی ترین ابزار مدلسازی دیتیل های سه بعدی ساختمان علاوه بر کاهش هزینه های جانبی تحمیلی به کارفرما و کاهش زمان اجرای پروژه میتواند پیش از اجرای ساختمان، درک درستی از نحوه اجرای بخش های مختلف پروژه و اجزای تشکیل دهنده آن به صورت سه بعدی در اختیار کارفرما و عوامل اجرایی پروژه قرار دهد و برای این منظور شرکت اتودسک ابزار سلکشن باکس را در رویت تعبیه نموده است.

مزیت دیتیل سه بعدی رویت

همانطور که میدانید در بسیاری از پروژه های دفاتر مشاوره معماری معمولا تعدادی از برش های دوبعدی تهیه شده از بخش های مختلف پروژه را تحت عنوان دیتیل و برش اجرایی در قابل یک شیت در اختیار کارفرمای پروژه قرار میدهند اما در این دیتیل ها هم کارفرما و هم سایر عوامل اجرایی پروژه محدود به تعدادی دیتیل دوبعدی با اطلاعات ناقص و بعضا نامفهوم میشوند.
این در حالی است که یک دیتیل سه بعدی تهیه شده توسط ابزار سلکشن باکس رویت حاوی اطلاعات کاملی از اجرای بخش های مختلف پروژه و نحوه قرارگیری مولفه های سه بعدی سازه، معماری و تاسیسات در کنار هم میباشد و به علاوه این میتواند درک درستی از رفتار سه بعدی مولفه های اجرایی پروژه به کارفرما و عوامل اجرایی پروژه بدهد و از ایجاد هرگونه عیب و نقص و هزینه و زمان اضافی پیش از اجرای نهایی جلوگیری نماید.

نحوه استفاده از ابزار سلکشن باکس در رویت

یکی از قابلیت های بسیار جذاب و کاربردی نرم افزار رویت، نمایش دیتیل سه بعدی از بخش های مختلف پروژه معماری تنها با انجام دو مرحله ساده میباشد و برای این منظور کافیست شما حجم یا مولفه سه بعدی ترسیم شده در رویت را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب ابزار سلکشن باکس بلافاصله یک جعبه مستطیلی شکل دور تا دور مولفه ترسیمی قرار خواهد گرفت و نمای سه بعدی پروژه مورد نظر محدود به نمایش حجم سه بعدی انتخاب شده در مرحله قبل میشود و میتوان برای هر بخشی از پروژه تنها با ویرایش ابعاد سلکشن باکس به صورت دلخواه و با تنظیمات گرافیکی مناسب یک دیتیل سه بعدی با جزییات کاملا اجرایی ایجاد نمود.
لازم به ذکر است که پس از ایجاد دیتیل سه بعدی با ابزار سلکشن باکس رویت میتوان برای هریک از اجزای تشکیل دهنده آن حاشیه نویسی کرده و مشخصات کاملی از هر بخش مولفه مدلسازی شده را درج نمود و در نهایت این دیتیل سه بعدی را به منظور اجرای نهایی در اختیار کارفرما و عوامل اجرایی پروژه قرار داد. منبع آموزش ویوید ویژوال مدت زمان آموزش: 1 دقیقه

مدرس:

دوره آموزش رویت (Dr.Bim Plus)

2,500,000 تومان 47%

1,325,000 تومان تومان

telegram-character.png

قبل از خرید می‌توانید

مشاوره بگیرید