۱۰۷-open-book

دارالکتب ویویدویژوال، کتاب هایی با ارزش میلیونی!

کتاب آموزش 3dsmax

کتاب آموزش 3dsmax از مجموعه کتاب های معماری ویویدویژوال کاملترین منبع آموزشی است که با خرید کتاب آموزش تری دی مکس با محیط مدلسازی، متریال دهی و آشنایی با دستورات و تکنیک های کاربردی در نرم افزار تریدی مکس کامل آشنا خواهید شد.

تریدی مکس یکی از محصولات کمپانی بزرگ اتودسک می باشد که در زمینه مدلسازی، انیمیشن سازی، تکسچرینگ و رندرگیری در صنایع مختلفی از جمله معماری، سینما و بازی سازی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربران با تسلط به این نرم افزار توانایی خلق هر آبجکت و مدل خاصی که در دنیای پیرامون خود حس میکنند را دارا خواهند شد اما یکی از چالش های هنرجویان در مواجه با این نرم افزار وجود دستورات متنوعی می باشد که به ظاهر یادگیری آن را ترسناک جلوه میدهد و از این رو وجود یک منبع آموزش جامع و کامل که قدم به قدم به تشریح جزییات این نرم افزار بپردازد بیش از پیش برای هنرجویان ضروری می باشد.

یکی از مزایای کتاب آموزش 3dsmax نگارش کاملا روان و پروژه محور کتاب در 335 صفحه با گرافیک تصویری بالا بر مبنای نسخه 2023 تریدی مکس و البته کاملا پروژه محور می باشد و از طرفی سرفصل های این کتاب دقیقا بر اساس محتوی پکیج آموزشی آیمکس نگارش یافته است و به همین دلیل هنرجویان این دوره آموزشی را برای همیشه از چالش جزوه نویسی و نکته برداری خسته کننده بی نیاز خواهد نمود که در ادامه به صورت خلاصه با سرفصل های این کتاب جامع آشنا خواهیم شد.

کتاب اتوکد جامع ترین کتاب آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی است که در قالب 8 فصل به تشریح کاملا روان تمامی دستورات و نکات کاربردی نرم افزار اتوکد می پردازد.

اتوکد اصلی ترین نرم افزار شرکت اتودسک است و به عنوان مرجع اصلی سایر محصولات این کمپانی در نظر گرفته میشود و کاربرد اصلی این نرم افزار در تهیه ترسیمات دوبعدی و سه بعدی، تهیه نقشه های کارگاهی در صنایع مختلف و علی الخصوص حرفه مهندسی از جملع عمران و معماری می باشد و امروزه تقریبا در بسیاری از شرکت های مطرح داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرد.

محیط کاری این نرم افزار نیز مثل تریدی مکس دارای ابزارهای متنوع و زیادی می باشد و اکثر کاربران حرفه ای اتوکد برای بالا بردن سرعت ترسیمات خود از قابلیت keyboard base استفاده میکنن یعنی فراخوانی دستورات با کلیدهای میان بر یا به اصلاح شورتکد ها که در نگاه اول استفاده از این قابلیت دشوار به نظر میرسد.

کتاب آموزش اتوکد کاملا بر پایه قابلیت keyboard base نوشته شده است و توصیه مولف نیز بر این است که برای افزایش سرعت در ترسیمات به هیچ عنوان از نوار ابزارهای اتوکد استفاده نشود و از این رو خروجی کتاب آموزش اتوکد برای هنرجویان یادگیری اتوکد به صورت کاملا حرفه ای می باشد.

محتوی این کتاب برای هنرجویان با هر سطح مهارتی از مبتدی تا پیشرفته مناسب هست و از مزایای خوب این کتاب تشریح تمامی مطالب به زبانی ساده و شیوا و عدم نیاز به نکته برداری و جزو نویسی می باشد و لازم به ذکر است کتاب حاضر حاصل بیش از 12 سال تجربه مولف در زمینه تدریس و کار با نرم افزار اتوکد می باشد و علاقه مندان به یادگیری تخصصی اتوکد میتوانند با خرید کتاب آموزش اتوکد و در صورت تمایل دوره آموزش کدپلاس که مکمل مناسبی در کنار هم می باشند از هر منبع آموزشی دیگری در زمینه اتوکد بی نیاز شوند.

در ادامه به صورت خلاصه با سرفصل های کتاب اتوکد آشنا خواهیم شد:

 

کتاب رویت به عنوان جامع ترین کتاب حال حاضر در زمینه آموزش تخصصی رویت در دیسیپلین های سازه و معماری در ایران به صورت کاملا تخصصی و مفصل به تشریح تمامی نکات و دستورالعمل های کلیدی این نرم افزار میپردازد و بدون اغراق با خرید کتاب آموزش رویت از هر منبع آموزش دیگری در زمینه رویت معماری و سازه بی نیاز خواهید شد.

رویت تخصصی ترین نرم افزار کمپانی اتودسک بر مبنای فرایند bim میباشد و در حال حاضر شامل رویت معماری، سازه و تاسیسات است و البته در یک نسخه واحد با نام تجاری Revit نیز عرضه شده است و لازم به ذکر است که نسخه مورد استفاده در کتاب آموزش رویت نسخه تجاری و کامل این مجموعه می باشد.

امروزه با توسعه ساخت و سازهای شهری و افزایش لحظه ای قیمت منابع و هزینه های ساخت و ساز دیگر مانند گذشته فرصتی برای آزمون و خطا در اجرا و یا جبران بعضا ضررهای مالی به کارفرما وجود نخواهد داشت و کارفرمایان و مهندسین ترجیح میدهند که یک مدل دیجیتال و کامل از پروژه در دست ساخت را پیش از شروع فرآیند ساخت و ساز و تامین مصالح و…در اختیار داشته باشند که ضمن آشنایی با تمامی نقاط ضعف و قوت کار یک برآورد دقیق از منابع و هزینه ها نیز در اختیار داشته و فرآیند ساخت را با مدل دیجیتال به صورت دقیق و کامل پیش ببرند که اصطلاحا به این مدل دیجیتال یک مدل bim گفته میشود.

پکیج آموزشی دکتر بیم و کتاب رویت به عنوان دو منبع آموزشی جامع و کامل شما عزیزان را ضمن یادگیری نرم افزار رویت به صورت کامل با فرآیند بیم نیز آشنا خواهند نمود که در ادامه با سرفصل های این کتاب آموزشی آشنا خواهیم شد:

 

کتاب پرزانته معماری یا کتاب ایدئوگرام حاصل سال ها تجربه و تحقیق مولف در ارتباط با روند طراحی معماری و ارائه هرچه بهتر ایده های ذهنی معماران به مخاطبین می باشد.

دانشجویان معماری معمولا روند طراحی پروژه های خود را به صورت ذهنی انجام میدهند و معمولا ردپایی از روند طراحی در ارائه آن ها وجود ندارد و حتی گاهی این روند طراحی به درستی صورت نمی پذیرد و در نهایت پروژه ای ارائه خواهد شد که ارتباط نزدیکی با موضوع اصلی از لحاظ فرم و عملکرد و همچنین بیننده اثر برقرار نمیکند و لازم به ذکر است که یکی از اصلی ترین نکات برای یک اثر معماری موفق داشتن یک ارائه و روند طراحی خوب می باشد.

در حال حاضر بسیاری از دانشکده ها و موسسات مطرح داخلی و خارجی یکی از مبانی و شرایط پذیرش دانشجویان یا مهندسین معماری را بر نحوه صحیح ارائه روند طراحی معماری در قالب پورتفولیوهای ارسالی قرار میدهند و به عبارتی ساده تر ایدئوگرام و روند طراحی معماری به عنوان یک زبان مشترک برای انتقال مفاهیم پروژه به مخاطبین آثار معماری در نظر گرفته میشود و از این نظر مطالعه کتاب پرزانته معماری بیش از پیش اهمیت می یابد.

کتاب حاضر در چهار بخش تخصصی به تشریح کامل فرآیند طراحی معماری، نحوه ارائه ایده ها و نکات کلیدی در یک شیت بندی و پرزانته معماری موفق خواهد پرداخت و با خرید کتاب پرزانته معماری از مطالعه هر منبع مطالعاتی دیگر در این زمینه بی نیاز خواهید شد، که در ادامه به صورت خلاصه با سرفصل های این کتاب آشنا خواهیم شد.

 

کتاب گرس هاپر از جمله کتاب های تخصصی در زمینه آموزش مدلسازی پارامتریک در نرم افزار راینو و پلاگین گرس هاپر می باشد که برای نخستین بار به صورت کاملا پروژه محور و تصویری تدوین شده است و روند نگارش کتاب به این صورت است که پس از  اتمام هر بخش از آموزش با ذکر یک مثال تمامی مفاهیم آموزش داده شده را در مثال ذکر شده میتوان دریافت نمود.

گرس هاپر پلاگین فوق العاده قدرتمند و محبوب نرم افزار راینو می باشد که روند مدلسازی پارامتریک را بر اساس برنامه نویسی بصری یا visual programing پیش میبرد و لازم به ذکر است که برنامه نویسی بصری ما را قادر می سازد مدلهایی را خلق کنیم که در هر مرحله از فرایند ساخت به تمامی مولفه های تشکیل دهنده آن مدل دسترسی داشته باشیم و به همین دلیل میزان خطا در مدلسازی کاهش پیدا میکند و از طرفی سرعت مدلسازی در پروژه های بزرگ بسیار افزایش خواهد یافت.

مطالعه کتاب گرس هاپر هیچ پیش نیازی نخواهد داشت و این کتاب برای طیف وسیعی از افراد و کسانی که به فرآیند طراحی پارامتریک علاقه مند هستند مفید می باشد و لازم به ذکر است که علاوه بر کتاب مذکور علاقه مندان میتوانند برای ارتقای سطح مهارت خود از پکیج آموزشی گرس هاپر که یکی از محصولات مجموعه ویوید ویژوال در زمینه آموزش پلاگین گرس هاپر می باشد و در 80 جلسه به صورت کاملا پروژه محور و با بیانی روان و ساده به تدریس این نرم افزار قدرتمند میپردازد نیز به عنوان یک مکمل مناسب برای کتاب حاضر استفاده نمایند و قطعا با خرید کتاب گرس هاپر و پکیج گرس هاپر و بررسی کامل این دو منبع آموزشی یکبار برای همیشه میتوان به مدلسازی پارامتریک در معماری مسلط گردید.

در ادامه با سرفصل های کتاب گرس هاپر به صورت خلاصه آشنا خواهیم شد:

 

۱۰۷-open-book

کتاب های تخصصی معماری ویویدویژوال

با هدف اعتلای دانش معماری و آینده کاری علاقه مندان به پیشرفت در حوزه شبیه سازی معماری نشر یافته است. مطالعه در زمینه معماری و فراگیری ابزارهای کاربردی آن، مهمترین گام برای موفقیت از دیدگاه بسیاری از معماران مشهور تاریخ بوده است.

به گفته فرانک لوید رایت معمار پرآوازه معاصر “معمار باید یک پیامبر باشد، یک پیامبر به معنای واقعی کلمه و اگر او قادر نباشد حداقل 10 سال جلوتر را ببیند نمیتوان او را یک معمار نامید.”

امروزه دیدن 10 سال جلوتر برای یک معمار با وجود ابزارها و منابع مطالعاتی بیشماری که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد امری بدیهی بوده و قطعا یکی از راه های رسیدن به این هدف بزرگ، یادگیری نرم افزارهای تخصصی معماری و مهمتر از آن مطالعه کتاب های کاربردی معماری در این زمینه میباشد.

ظهور نرم افزارهای تخصصی موجب شکل گیری یک معماری بسیار هوشمند گردید که سریعترین راه برای تبدیل ایده های ذهنی به کانسپت های موثر برای خلق یک بنای شگفت انگیز را بوجود آورد و از این جهت استفاده درست از این ابزارها برای هر معمار میتواند آینده ای درخشان و متفاوت به همراه داشته باشد اما از طرفی تنوع گوناگون نرم افزارها و وجود منابع یادگیری پراکنده میتواند یک هنرجوی معماری را با چالش ها و سوالات فراوانی مواجه کند که هدف اصلی ما نمایش مسیر صحیح یادگیری برای جلوگیری از سردرگمی هنرجویان عزیز می باشد.

کتاب رشته معماری

رشته معماری ترکیبی از هنر و فن است و یک دانشجوی معماری بخشی از این مهارت را در دانشگاه با آموزش اساتید و انجام تمرین های عملی در قالب پروژه های متنوع دروس طراحی معماری کسب میکند و بخشی دیگر را با مطالعه کتاب رشته معماری در سرفصل های مرتبط با زیبایی شناسی، دانش مقاومت سازه و ایستایی، مصالح شناسی و تاریخ و مبانی معماری و…بدست خواهد آورد.

لازم به ذکر است که مطالعه کتاب رشته معماری در طول زندگانی هر معمار یا علاقه مند به دنیای معماری مفید بوده چرا که همیشه دانش در مسیر گسترش و پیشرفت است و یک معمار با مطالعه میتواند دانش معماری خود را همواره بروزرسانی نماید.

فواید مطالعه کتاب های ویوید ویژوال

قطعا یکی از بزرگترین فواید مطالعه در معماری را میتوان کسب دانش و افزایش آگاهی دانست و به دنبال آن کسب تمرکز، تقویت حافظه،کاهش استرس، تصویر سازی ذهنی و داشتن یک ذهن فعال که از اصلی ترین موارد برای ورود به حرفه شبیه سازی معماری است و در این راستا یکی از اهداف ویوید ویژوال برای کمک به افزایش سطح دانش تخصصی هنرجویان عزیز تالیف کتاب های متنوع و دوره های آموزشی ویدیویی به عنوان مکمل در کنار کتاب های کاربردی معماری می باشد.

لازم به ذکر است که یکی از بزرگترین مزایای کتاب های ویوید ویژوال بیان ساده و روان کتاب ها، پروژه محور بودن همراه با گرافیک تصویری بالا، آموزش های فصل بندی شده و جلسه به جلسه می باشد و تمامی کتاب های مذکور دارای پکیج های آموزشی ویدئویی نیز می باشد که علاقه مندان میتوانند برای کسب مهارت بیشتر نسبت به خرید کتاب های آموزش معماری و دوره های آموزشی شبیه سازی و طراحی معماری از فروشگاه ویویدویژوال اقدام نمایند.

در ادامه به تشریح هر یک از کتاب های تخصصی معماری ویوید ویژوال خواهیم پرداخت.

مزایای خرید کتاب معماری

1. کسب دانش: کتاب های معماری اطلاعات زیادی در مورد سبک ها، طرح ها و دوره های تاریخی معماری ارائه می دهند. شما می توانید در مورد ساختمان های نمادین و معمارانی که این صنعت را شکل داده اند، بیاموزید.

2. الهام: کتاب‌های معماری، عکس‌ها و تصاویر زیبایی را به نمایش می‌گذارند که می‌تواند الهام‌بخش پروژه‌های طراحی خودتان باشد. می‌توانید تکنیک‌های جدیدی را بیاموزید و ایده‌های تازه‌ای برای اعمال در کارتان به دست آورید.

3. منبع مرجع: کتاب های معماری یک منبع عالی برای معماران، طراحان و دانشجویان است. شما می توانید از آنها به عنوان منبع تحقیق برای پروژه های خود یا برای بررسی موضوعات خاص استفاده کنید.

4. مجموعه کتاب های خود را افزایش دهید: داشتن کتاب های معماری می تواند به مجموعه کتاب های شما بیافزاید و آن را متنوع و جامع کند. همچنین می تواند به عنوان یک کتابخانه شخصی از منابع عمل کند که می توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.

5. تقویت خلاقیت: خواندن کتاب های معماری نیز می تواند به تقویت خلاقیت و گسترش تخیل شما کمک کند. شما می‌توانید دیدگاه‌ها و دیدگاه‌های مختلفی را بررسی کنید که ممکن است شما را برای ارائه طرح‌های منحصربه‌فرد الهام بخشد.

به‌طور خلاصه، خرید کتاب‌های معماری سرمایه‌گذاری ارزشمندی است که می‌تواند دانش، الهام‌بخش و مواد مرجع ارزشمندی برای پروژه‌هایتان در اختیار شما قرار دهد.

برخی از تصاویر کتاب های معماری ویویدویژوال

کتاب های معماری ویویدویژوال همانند ناشرین معتبر جهان

معماری یکی از حوزه‌های هنری است که همچنان در حال توسعه و پیشرفت است. در این راستا، کتاب‌های معماری ویویدویژوال با کیفیت آموزش مثال زدنی، یکی از منابع بسیار ارزشمند برای هنرجویان و علاقه‌مندان به معماری محسوب می‌شوند. این کتاب‌ها با ترکیب کارآمدی عناصر تصویری و شرح‌های جامع و قابل فهم، به خوانندگان کمک می‌کنند تا مفاهیم و تکنیک‌های معماری را به راحتی درک کنند و در طراحی‌های خود به کار بگیرند
کتاب‌های معماری ویویدویژوال، مانند کتاب‌هایی که توسط چند ناشر معتبر ارائه می‌شوند، به رشد و توسعه معماری کمک می‌کنند. چندین فروشگاه آنلاین معروف که مجموعه‌ای از این کتاب‌ها را عرضه می‌کنند عبارتند از: Amazon، Book Depository، Taschen ، RIBA Bookshop و … این فروشگاه‌ها تعداد زیادی کتاب معماری را با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌دهند. 

جمع بندی

مطالعه کتاب رشته معماری در هر فیلدی علی الخصوص شبیه سازی معماری اصلی ترین نیاز هر معمار برای کسب موفقیت است و از آن جا که یکی از دغدغه های شما عزیزان همواره نبود یک منبع جامع آموزشی در زمینه یادگیری نرم افزارهای تخصصی معماری بوده است بنابه رسالت آموزشی خود تصمیم به تالیف کتاب و دوره های تخصصی آموزشی در این زمینه گرفته ایم.

کتاب های تخصصی معماری ویوید ویژوال با زبانی ساده و روان و به صورت کاملا پروژه محور و تصویری منطبق بر پکیج های آموزشی این مجموعه و جزو جامع ترین منابع آموزشی برای مطالعه کتاب های کابردی معماری بوده و قطعا با خرید کتاب و پکیج های آموزشی ویوید ویژوال یک اندوخته دانشی ارزشمند که حاصل سال ها تجربه اساتید این مجموعه است را کسب خواهید نمود.

icons8-inspection-48

سوالات متداول

کتاب‌های معماری اطلاعات زیادی در مورد اصول طراحی، تاریخچه و تکنیک‌های ساخت و ساز ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما در بهبود مهارت‌های خود به عنوان یک معمار کمک کند یا ایده‌ها و رویکردهای جدید را به شما القا کند.

کتاب‌های معماری نگاهی جامع‌تر و عمیق‌تر به موضوعات خود و همچنین تصاویر و عکس‌های زیبایی ارائه می‌دهند که می‌توانند درک شما را از طراحی و ساخت و ساز غنی‌تر کنند.

هنگام انتخاب کتاب معماری، سطح تجربه، علایق و اهداف خود را در نظر بگیرید. به دنبال موضوعاتی باشید که موضوعات مورد علاقه شما را پوشش می دهد یا توسط متخصصان این حوزه توصیه می شود.

بله، فروشگاه هایفروشان آنلاین زیادی وجود دارند که کتاب های معماری را می فروشند، از جمله آمازون، بارنز و نوبل، و کتابفروشی های تخصصی معماری مانند ویوید ویژوال

 معمولا بین 3 تا 5 روز کاری طول می کشد.

برای اینکه کتاب‌های معماری خود را در شرایط خوبی نگه دارید، آن‌ها را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید و با احتیاط کار کنید تا به صحافی یا صفحات آسیبی نرسد.

بله، بسیاری از کتاب‌های معماری مانند کتاب معماری ویویدویژوال برای استفاده به‌عنوان ماده مرجع طراحی شده‌اند، با نمودارها، نمودارها و توضیحات دقیق که اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهند.

بله،  کتاب های معماری ویویدویژوال به طور خاص برای دانشجویان طراحی شده اند و اطلاعات ارزشمندی در مورد موضوعاتی مانند تئوری طراحی، تکنیک های ساخت و ساز و تمرین حرفه ای ارائه می دهد

بله، کتاب های معماری می تواند برای متخصصانی که در زمینه های مرتبط مانند مهندسی، طراحی داخلی، معماری منظر و شهرسازی کار می کنند مفید باشد.